Верховна рада України достроково припинила роботу усіх членів Центральної виборчої комісії. Це рішення підтримав 341 народний депутат.
«За» голосували фракції «Слуга народу», ОПЗЖ, «Батьківщина» та група «За майбутнє». Проти виступили «Голос» та «Європейська солідарність».
Заступник голови комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко повідомила, що комітет підтримав дострокове припинення повноважень усього складу ЦВК.
Звільнили:
– Басалаєву Аллу Валентинівну,
– Бернацьку Наталію Іларіонівну,
– Вербенського Михайла Георгійовича,
– Діденка Олега Миколайовича,
– Євстігнєєва Андрія Сергійовича,
– Єфремову Ірину Олексіївну,
– Желтову Ольгу Миколаївну,
– Конопольського Олега Миколайовича,
– Кустову Світлану Миколаївну,
– Лотюк Ольгу Степанівну,
– Махніцьку Катерину Григорівну,
– Плукаря Віталія Володимировича,
– Радченка Євгенія Володимировича,
– Сліпачук Тетяну Володимирівну,
– Шипілова Леонтія Миколайовича,
– Юзькову Тетяну Леонідівну.
Загоруйко зазначила, що президент вбачав недостатню виваженість дій чинних членів ЦВК. Голову ЦВК чи інших представників Центральної виборчої комісії у Верховній Раді України перед голосуванням не заслуховували.
5-тий Президент Україні Петро Порошенко назва це «поверненням до російського стилю виборів».
«Звільнення членів Центральної виборчої комісії відкидає Україну назад у російський стиль проведення виборів. Головним досягненням 2019 року всі міжнародні спостерігачі визнали вільні і справедливі президентські і парламентські вибори в Україні. Упродовж виборчого процесу ЦВК продемонструвала незалежність, неупередженість і діяла в чіткій відповідності з законом», – зазначив він.
Нагадаємо, нинішній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До того ВР чотири роки не могла домовитися щодо призначення нових членів ЦВК попри те, що термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК сплив у червні 2014 року, ще в одного — у лютому 2017 року.