18−22 вересня в місті відбудеться 26 BookForum. Цьогоріч події форуму охоплять понад 30 локацій міста. Повідомляє прес-служба ЛМР.
Фокусна тема 26 BookForum — назва однієї з поем Грицька Чубая «Відшукування причетного».
«Цьогоріч ми підготували для вас неймовірну програму, яка першочергово базується на цій темі. З одного боку — згадуємо творчість Грицька Чубая, якому цього року мало б виповнитися 70 років, також вшановуємо пам’ять Олега Лишеги та говоримо про Ігоря Калинця. З іншого боку, ми намагатимемось говорити про особисту відповідальність кожної людини за те, що відбувається в світі. Бо причетність — це те, що стосується кожного з нас: щодня ми своїми діями є причетними до того, що відбувається довкола — в країні та світі», — зазначила програмна директорка ГО «Форум видавців» Софія Челяк.
Вона також розповіла, що BookForum працює з 29 кураторами, які підготували для відвідувачів заходу 250 дискусійних майданчиків на, з одного боку, суспільно важливі теми, як-от економіка та політика, а з іншого боку — на вузькоспеціалізовані теми з літератури, як-от проблематика перекладу.
Серед почесних гостей 26 BookForum:
• Арундаті Рой — індійська екофеміністська письменниця, що пише англійською, активістка з питань соціальної справедливості й економічної нерівності, противниця неоліберальної глобалізації. Авторка сценаріїв і кількох збірок есеїв. Лауреатка Букерівської премії 1997 року за роман «Бог Дрібниць».
• Ельчін Сафарлі — азербайджанський письменник та журналіст, лауреат літературних конкурсів. Автор світового бестселеру «Солодка сіль Босфору».
• Мар’ям Петросян — вірменська письменниця, що пише у жанрі магічного реалізму та фентезі. Авторка світового бестселеру «Дім, у якому…». Входить до топ-10 опозиційних російськомовних письменників.
Також на фестиваль приїдуть автори з-понад 30 країн світу. Серед них — Юрій Тарнавський (співзасновник Нью-Йоркської Групи), Лідія Дімковська (володарка літературної премії ЄС), Еліф Батуман (фіналістка Пулітцерівської премії). А також Януш-Леон Вишневський, Лукаш Орбітовський, Войцех Яґельський та інші. Традиційно будуть й найвідоміші українські автори: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Тарас Прохасько, Мирослав Лаюк, Мар’яна Савка, Юрій Винничук та інші.
У програмі 26 BookForum — 20 тематичних кластерів і спецпроектів: Фікшн: Романтична література, Фікшн: Історична література, Поезія, Фантастика, Війна, Політика, Територія свободи: ЗМІ, Комікси, Освіта, Креативні індустрії та урбаністика, Бізнес та економіка, Жінка в темі, Історія, Наука і технологія, Мови та переклади, Філософія, Здоров’я, Стиль життя, Жива сцена.
Уперше під час BookForum відбудеться переклад подій на жестову мову: 14 з них стануть інклюзивними для людей, які не чують. Серед них — презентації книг, дискусії, воркшопи, також на жестову мову будуть перекладені події для дітей. Партнер цих заходів — інклюзивний мистецький проект «Почути», команда якого вже 3 роки робить поезію та загалом мистецтво доступними для людей з інвалідністю.
26 BookForum у цифрах:
• 820 подій у програмі;
• 1000 учасників: авторів, видавців, ілюстраторів, перекладачів, громадських активістів та культурних менеджерів;
• 250 дискусій на суспільно-важливі теми;
• 75 іноземних авторів;
• 40 локацій у центральній частині Львова;
• 20 тематичних кластерів та спеціальних проектів.
Співорганізатори BookForum: ГО «Форум видавців», ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація. Також 26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду.
Повну програму фестивалю можна знайти— на сайті bookforum.ua або на офіційних сторінках у соціальних мережах.