У Львові презентували результати воркшопу, під час якого напрацьовували концепції реконструкції вілли на вулиці Сахарова, 52. Воркшоп організували спільно управління архітектури та урбаністики ЛМР, Спілка архітекторів Львівщини та забудовник. Про це пише Tvoemisto.tv.
У серпні виконком міської ради Львова дозволив забудовнику ТзОВ «Інсула інвест» знести будинок, натомість збудувати тут офіси. Це збурило львів’ян, тож у середовищі архітекторів та проектантів стартували воркшопи. Під час воркшопу напрацювали шість проектів.
Архітектор Андрій Лесюк презентував проект реконструкції будинку, за яким він пропонує зберегти нинішню будівлю, натомість навколо неї збудувати офіси у вигляді рамкового обрамлення.
«Ми пропонуємо повернути її до стану, в якому вона була до перебудови, та зробити нове будівництво на ділянці, не примикаючи до неї. Основним акцентом стане вілла, а будівля навколо неї – фоновою», – сказав під час презентації Андрій Лесюк.
Архітектор компанії А7 Architects Андрій Резніков Пропонує залишити основний фасад будівлі як акцент. Питання додаткової площі вирішили завдяки ще одній будівлі позаду вілли Терлецького. Навколо також збережуть більшу частину озеленення.
«Цей будинок є однією з перших споруд, яку ми зустрічаємо на в’їзді до центру Львова, тому зберігаємо основний фасад і будуємо фонову споруду», – каже він.
«Значення для будівлі мають лише фасади, тож ми їх зберігаємо та добудовуєо фонофу споруду», – кажуть студенти-архітектори під керівництвом Юрія Джигіля.
Споруда матиме чотири поверхи, один із яких – напів підземний. На перехресті Сахарова – Горбачовського пропонують облаштувати кільце. Архітектор подає на вибір кілька варіантів прибудови.
«Ділянка, на якій стоїть будинок, є складною через перепад висоти та транспортну розв’язку. Тому ми пропонуємо зберегти вежу і фасад зі сторони вулиці Сахарова, а все решта – знести», – зазначили у команді Сергія Іванова-Костецького.
Всередині забудови розмістили громадський простір, а паркінг розділили на підземний та наземний поверхи – на 21 та 11 машин відповідно.
«Для добудови обрали ті матеріали, які вигідно зіграють на контрасті з будівлею. Також ми пропонуємо відновити покриття даху, фасад з вежею зробити в одному кольорі, а фонову будівлю – в іншому», – каже студентка-архітекторка Соломія Ганець.
Всередині будівлі пропонують залишити колони та перекриття, аби вберегти віллу від руйнування. Ввійти у будинок можна буде і зі сторони Горбачевського, і зі сторони Сахарова.
Архітектор Михайло Кузьмич також пропонує зберегти нижній фасад будівлі, зокрема повністю зі сторони вулиці Сахарова та частково – з Горбачевського. Натомість добудувати склянний корпус із можливістю входу з обох вулиць, із терасами та підземним паркінгом.