Верховна рада України розглянула три подання Генпрокурора України Руслана Рябошапки про дозвіл на притягнення до відповідальності, дозвіл на затримання та дозвіл на арешт народного депутата України Ярослава Дубневича.
Притягнення до відповідальності підтримало 332 нардепа, дозвіл на затримання – 241, арешт – 229. Питання про притягнення до відповідальності підтримали більшість львівських нардепів, зокрема колега по депутатській групі «За майбутнє» Тарас Батенко та сам Ярослав Дубневич. Представники ОПЗЖ Тарас Козак та Юрій Загородній утрималися, позафракційний депутат Андрій Кіт не голосував, депутатка «Голосу» Наталія Піпа та нардеп від «ЄС» Степан Кубів були відсутні в Раді. Єдиним депутатом від «Слуги народу», який не підтримав це подання, став львів’янин Євген Петруняк.
Перед голосуванням Ярослав Дубневич звинуватив Генпрокуратуру та антикорупційні органи в популізмі, та нагадав, що подання на його притягнення до кримінальної відповідальності чотири рази було відхилене. Також депутат поскаржився, що САП не надало йому документи для ознайомлення із справою.
Депутат запевнив, що не проти зняття з нього депутатської недоторканості, бо йому нема чого боятись, а от щодо питань про затримання та арешту, то залишає це на власний розгляд депутатів.
Нагадаємо, 15 січня НАБУ повідомило сімом особам про підозру у заволодінні 93,3 мільйона гривень «Укрзалізниці». В 2017 році правоохоронці провели 15 одночасних обшуків у кримінальному провадженні щодо зловживань на «Укрзалізниці».
Влітку 2018 року Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру посадовцям «Укрзалізниці» та представникам ТОВ «Вог Аеро Джет», які підозрюються у завданні збитків компанії на 92 мільйони гривень.
Наприкінці 2018 року очільник САП Назар Холодницький передав генпрокурору Юрію Луценку для внесення в парламент подання про зняття недоторканності з народного депутата від БПП Ярослава Дубневича.