Прем’єр-міністр Олексій Гончарук подав президенту Володимиру Зеленському прохання про відставку. Про це Гончарук повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Після написання заяви про відставку її має погодити президент. Олексій Гончарук написав, що він прийшов на посаду, аби виконувати програму президента і відзвітував про результати своєї роботи. Свій вчинок він мотивував «бажанням забрати будь-які сумніви поваги та довіри до президента».
«Я прийшов на посаду — виконувати програму Президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до Президента, я написав заяву про відставку та передав її Президенту з правом внесення в парламент», – написав Гончарук.
Проте варто зазначити, що у середу, 15 січня, в мережу потрапили аудіозаписи, зроблені нібито на нараді з прем’єр-міністром України, де нібито Олексій Гончарук дозволив собі неоднозначні висловлювання на адресу голови держави Володимира Зеленського.
В ОП вже заявили, що президент України отримав подане Гончаруком прохання про відставку і глава держави розгляне зазначену заяву. Про результати розгляду Офіс Президента України повідомить окремо.
Цікаво, що раніше Зеленський заявляв, що всі члени його команди – Кабмін та Офіс Президента – перед вступом на ту чи іншу посаду написали заяви про відставку і Зеленський може підписати кожну з них у будь-яку хвилину, якщо вважатиме, що політик не впорався зі своїми обов’язками.
Гончарук очолює уряд з 29 серпня 2019 року і на сьогодні є наймолодшим прем’єром України — йому 35 років.
Згідно зі статтею 15 закону про Кабмін, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку – і парламент має розглянути це питання не пізніше, ніж на 10-й день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.
Прем’єр-міністр звільняється з посади з дня ухвалення рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Рішення парламенту про відставку прем’єра має наслідком відставку всього складу уряду.
Згідно з українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати протягом року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Таким чином, уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року.