У місті зареєстрували петицію з вимогою встановити 50% оплату за проїзд учнів у маршрутках. Про це пише видання Варіанти.Львів.
16 січня, на порталі е-петицій Данило Березюк зареєструвув петицію з вимогою скасувати безкоштовний проїзд у громадському транспорті учням загальноосвітніх шкіл та встановити для них пільгову оплату за проїзд.
За словами автора петиції, Львівська міськрада не аргументувала, чому школярі не повинна платити за проїзд у громадському транспорті. На його думку, оплачуючи проїзд, школяр вчиться певній фінансовій грамотності. Наприклад, можна купити ще одну порцію обіду в їдальні, однак додому доведеться йти пішки, або навпаки – їхати автобусом, але не купляти порцію.
«Відколи запровадили безкоштовний проїзд, школярі стали менше рухатись. Це можна пояснити тим, що тепер дитина має вибір – проїхати 1-2 зупинки, або пройти пішки. Зазвичай, теперішнє покоління обирає саме перший варіант. Існує багато випадків зловживання правом безкоштовного проїзду. Це роблять і вчителі, які разом з дітьми їдуть рейсовими автобусами на екскурсії. Крім того, якщо дитина їздить у школу в інший район, то можна зробити висновок, що сім’я може дозволити собі дати дитині гроші на проїзд» – йдеться у тексті петиції.
Автор також пропонує крім скасування безкоштовного проїзду, встановити 50-відсоткову оплату за проїзд учнів у маршрутках (у будні дні; крім літніх канікул) та в електротранспорті (в будь-який час протягом всього календарного року); а щоб скористатися правом пільгового проїзду, школярі мусять мати при собі учнівський квиток.
Наразі петиції набрала 5 голосів із 500 потрібних.
Варто зазначити, що учні мають на безкоштовний проїзд в автобусах протягом навчального року, за винятком періоду літніх канікул у загальноосвітніх навчальних закладах. У електротранспорті учні мають право на безкоштовний проїзд протягом цілого року. Ініціатором безкоштовного проїзду для школярів був Ігор Телішевський з фракцією УКРОП у Львівській міській раді.
Нагадаємо, що у випадку, якщо петиція набере необхідних 500 голосів на підтримку, то тоді міськрада, згідно із порядком подання та розгляду електронних петицій, має її прийняти або відхилити.