Футбольний клуб «Карпати» опинився на межі зникнення. Клубу так і не погодили затвердження проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Липова, Алея, 5. Клуб хотів отримати від міста понад 8 га землі під стадіоном «Україна» та навколо нього. На цій території клуб планував здійснити капітальне будівництво, яке би включало реконструкцію як самого стадіону, так і будівництво нових об’єктів – закладів харчування, готелів, ресторанів, магазинів та розважальних закладів. Про це пише Zaxid.net.
Однак депутати Львівської міськради не підтримали це рішення («за» проголосувало лише 18 депутатів Львівської місткої ради на сесії 23 січня). Після цього на сайті «Карпат» вийшла стаття під заголовком «1963 – 2020?» з результатами поіменного голосування і натяком на те, що клуб може припинити існування. В цій же статті керівництво «Карпат» звинуватило депутата і власника іншого футбольного клубу «Рух» Григорія Козловського, що це за його активного лобіювання клуб не отримав землю в оренду.
Відповідь Григорія Козловського не забарилася. На YouTube-каналі футбольного клубу «Рух», президентом якого і є Козловський, в той же вечір було опубліковано його інтерв’ю.
«Склалася ситуація, що сьогодні в Карпатах винуваті всі. Це Обама, Трамп, ООН, покійний Нельсон Мандела, інопланетяни, які пролітали над Львовом, міська рада, депутати. В кінці знайшли ще Козловського. Я так розумію, що «Карпати» на сьогодні зійшли з розуму. Вони шукають цапа-відбувайла – на кого показати пальцем, хто винуватий. Не може так бути, що весь свій їм винен. Може причину вартує пошукати у собі? Може там щось не так?», – заявив Григорій Козловський.
Як приклад того, що він підтримує «Карпати», Козловський пригадав історію дворічної давності. Тоді він особисто виплатив борг «Карпат» у $74 тис. перед колишнім гравцем команди Володимиром Гудимою, через який клуб міг втратити професійний статус.
Щодо самої оренди землі під стадіоном «Україна», то Козловський все це назвав аферою та черговим шантажем з боку керівництва «Карпат»: «Я не буду брати участь в цій афері. Це афера, черговий шантаж, низькосортний».
За його словами, він не підтримав це рішення (на самому голосуванні Козловського не було), адже в нього було чимало питань, на які він так і не отримав відповіді.
«Якась офшорна кіпрська компанія хоче забрати дану землю. А яке відношення до «Карпат» має ця фірма? А яка гарантія, що «Карпати» не вилетять? Яка гарантія, що коли вони вилетять, не помре футбол взагалі у Львові? Є «Рух», «Львів», завтра може з’явитися «Карпати-1963». Все може бути в житті. То де ми тоді маємо грати? То нам треба буде їздити на Кіпр і просити дозволу, щоб грати у футбол. Після цього футбол помре. Дальше Першої ліги ніхто ніде грати не буде. Бо на «Арені Львів» грати дорого. І не завжди дозволяють», – заявив Григорій Козловський.
За даними YouControl, ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» (якому і мали б надати в оренду земельну ділянку) було засновано у 2002 році двома компаніями з Британських Віргінських островів – Крисал Холдінгс ЛТД (Krisal Holdings LTD) та Менділ Лімітед. Кінцевим бенефіціаром першої компанії є Катя Парпі з Кіпру, другої – теж кіпріот Хрістакіс Ніколау.
Григорій Козловський також запропонував власний варіант розв’язання проблеми ФК «Карпати». На його думку, клуб мав би перейти у комунальну власність Львівської міськради: «Але якщо хтось хоче дійсно врятувати «Карпати» і допомогти, то я вам даю слово, що я на наступну сесію стану автором ухвали, де я запропоную депутатам прийняти «Карпати» у власність міста. І зробити програму з виділенням по 50 млн грн на рік, і програму зробити на 5 років. Звернутися в обласну раду – хай вона допоможе. Звернутися до бізнесменів. Але перший крок, ініціатором даної ситуації має стати міська рада. І зробити внесок грошима. Будемо реєструвати ухвали і брати «Карпати» на баланс міста. Оце і є народна команда».
Наступного дня мер Львова Андрій Садовий назвав результати голосування депутатів «прикрим непорозумінням» і наполіг на повторному включенні питання у порядок денний наступного засідання сесії. За його словами, місто повинне підтримати львівський футбольний клуб, надавши йому земельну ділянку на вул. Липова Алея, 5 у довготривалу оренду для подальшого розвитку команди та реконструкції стадіону.
«Я вважаю, що це прикре непорозуміння. Я б просив, щоб ми це питання однозначно пропонували до розгляду на наступному пленарному засіданні, хоча потрібно буде 2/3 голосів, щоб знову включити його. ФК «Карпати» має бажання займатися реконструкцією — ми підтримуємо, тому що це наш футбольний клуб. Багато футбольних клубів з’являються і зникають. А «Карпати» були, є і будуть», – зазначив Садовий.
У червні 2019 року виконком Львівської міськради погодив детальний план території, який передбачає масштабну реконструкцію стадіону «Україна». Реконструкцію має проводити ФК «Карпати».
Зокрема, на території стадіону «Україна» планують зменшити кількість місць на трибунах до 15 тис. Під час реконструкції стадіону мають відремонтувати роздягальні з душовими, диспетчерський пункт, зал для прес-конференцій, VIP-ложі. План реконструкції стадіону також передбачає облаштування 3-4-поверхового реабілітаційного центру, двох готелів, спортзалу.