Від завтра, 29 січня, українці, які користуються супутниковими антенами, втратять можливість переглядати 24 українські канали, якщо не уклали договір із одним з двох офіційних провайдерів супутникового телебачення, повідомляє.
До переліку каналів, що стануть платними, увійшли найрейтинговіші, кінцевими власниками яких є компанії, пов’язані із Ігорем Коломойським, Дмитром Фірташем, Віктором Пінчуком та Рінатом Ахметовим. Серед них 1+1, Інтер, СТБ, ICTV, Новий канал, ТРК Україна, ТЕТ, НТН. Також платними будуть різні розважальні, пізнавальні та дитячі канали.
Близько 40 українських каналів залишаться у відкритому доступі. Це, зокрема, суспільний мовник UA Перший, державні канали Рада і Культура, регіональні канали, а також інформаційні: Прямий, 5 канал, Еспресо ТБ, NewsOne, 112 канал, ZIK. Також у вільному доступі залишаться іноземні канали, зокрема російські.
До 28 січня користувачі супутникових антен мали під’єднатися до двох офіційних провайдерів – Viasat або Xtra TV. Більшість супутникових антен, що встановлювали раніше, можуть приймати сигнал, але щоб дивитися закодовані канали, потрібно придбати інший тюнер вартістю понад 1000 гривень або сплачувати щомісячну орендну плату провайдеру. Пристрій потрібно активувати, звернувшись до кол-центру офіційного оператора супутникового телебачення.
Щомісячна плата за перегляд кодованих каналів становитиме від 69 до 250 грн, у залежності від обраного пакету. Утім, ціни можуть змінюватися.
Провайдер Viasat Україна до 2016 року був підрозділом шведського телевізійного супутникового провайдера Viasat. Його власником була медіа корпорація Modern Times Group (MTG).
Потім Viasat Україна придбала медіагрупа 1+1 media Ігоря Коломойського. Ще через рік кінцевим власником став Олександр Ткаченко, нинішній депутат парламенту від партії «Слуга народу» і почесний президент 1+1 media.
Щодо XtraTV, то з 2015 року власником компанії є Медіа Група Україна Ріната Ахметова. Це міжнародний бренд платного цифрового супутникового телебачення, який стартував у вересні 2011 року і першим запустив на ринку України послугу супутникового телебачення на умовах передплати.
Утім, споживачі телебачення можуть дивитися лише ті канали, що будуть у вільному доступі або користуватись кабельним телебаченням. Також телепрограми можна дивитись онлайн. Ще однією альтернативою є цифрове телебачення Т2, але тут потрібно мати приймач або сучасний телевізор.