Кабінет міністрів України на засіданні 5 лютого скасував процес погодження обласними радами надання родовищ державного значення з газом, нафтою та іншими природними ресурсами у розпорядження приватним та державним інвесторам, повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
«Ми скасували погодження облрадами надання родовищ корисних копалин загальнодержавного значення. Адже насправді, облради часто відмовляли інвесторам, зокрема державним компаніям, через корупційні мотиви», – заявив Гончарук.
За словами прем’єр-міністра, це рішення має прискорити електронні аукціони з розподілу надр державного значення. При цьому він наголосив, що копалини місцевого значення залишаються у віданні сільських, селищних, міських і районних рад та об’єднаних територіальних громад (ОТГ).
«Відтепер інвестори зможуть планувати свою діяльність завчасно. Уряд дозволив резервування земельної ділянки ще до виставлення її на аукціон. Надра будуть джерелом доходу для бюджету, а також нових робочих місць та енергетичної безпеки України», – додав голова уряду.
30 cічня на селекторній нараді з регіонами він заявив, що продаж ліцензій на видобуток надр відбуватиметься виключно через е-аукціони Prozorro.Продажі.
Зазначимо, що, згідно з переліком корисних копалин державного значення, тепер облради втратили право погоджувати дозволи не лише на видобуток газу й нафти, але й, наприклад, гравію чи води – як мінеральної, так і питної для централізованого водопостачання. Разом з тим дозволи будуть потрібні на видобуток копалин місцевого значення, до яких належать вапняк, пісок та Інші корисні копалини, які не включені до Переліку корисних копалин загальнодержавного значення. Ознайомитися з переліком корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення можна за цим посиланням.