Львівська міськрада замовила друк вже третього випуску газети «Львівський вісник», тираж якого становить 50 тис. примірників. Друк кожного випуску коштує понад 22,3 тис. грн. Про це повідомляють «Наші гроші. Львів» з посиланням на Христину Процак, начальницю відділу «Прес-служба» ЛМР.
За її словами, рішення про видання газети було колегіальним, і насправді, «Львівський вісник» – це більше листівка, бюлетень з корисною інформацією для львів’ян.
«Газета виходить в тестовому режимі. Ми проаналізуємо, наскільки є запит від львів’ян, а потім приймемо рішення», – розповіла Христина Процак. Скільки часу триватиме тестовий період – невідомо. Як зазначила Христина Процак, видання орієнтоване на людей старшого, пенсійного віку, які не вміють користуватись інтернетом, однак яким потрібно отримувати важливу інформацію.
Написання текстів та верстка газети здійснюється силами прес-служби Львівської міськради, друк замовляє управління адміністрування послуг ЛМР у ТОВ «ДІМ». Видання поширюють безкоштовно у ЦНАПах, поліклініках, театрах, музеях, відділах соцзахисту тощо.
Перший випуск вийшов 31 січня. У ньому, окрім того, що пенсіонери можуть їздити безкоштовно і які дороги ремонтуватимуть, розповіли, зокрема, які книги планує цьогоріч прочитати міський голова Львова Андрій Садовий. Також дві сторінки присвятили «Духовній величі Львова».
У другому випуску вийшло коротке інтерв’ю із заступницею міського голови Іриною Маруняк про особисте життя «Долаючи страх перед літаками, я полетіла до свого кохання». Такі тексти з’явились у бюлетені на вимогу львів’ян. Мовляв, раніше прохання розповідати про чиновників та їх життєві орієнтири неодноразово надходили на гарячу лінію, такі повідомлення залишали в коментарях, стверджує Христина Процак.
Третій випуск, від 6 березня, в основному присвячений коронавірусу. Однак на останніх двох сторінках розміщена публікація на болючу для Львова тему приєднання навколишніх населених пунктів до Львівської ОТГ під назвою «Агломерація, а точніше ОТГ: зміни незворотні». Там популярно пояснюють, що «і рибку з’їсти, і лапок не намочити» вже не вийде.
Нагадаємо, Львівська міськрада майже протягом двадцяти років мала власну газету «Ратуша». Однак в рамках роздержавлення ЗМІ по всій країні в грудні 2018 року прийняла рішення про припинення діяльності КП «Ратуша».
Замовляючи послуги з друку газети на суму понад 50 тис. грн, управління Львівської міськради повинне проводити допорогову закупівлю, на 200 тис. грн і більше – відкриті торги. У разі, якщо ЛМР й далі укладатиме прямі договори на друк газети, це може вважатись поділом предмету закупівлі, тобто порушенням закупівельного законодавства.