Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк у ранковому ефірі на радіо «Люкс FM» розповіла, за яких умов окремі категорії мешканців Львова мають право користуватися громадським транспортом.
«Від учора весь громадський транспорт міста перейшов в режим спецперевезень. Це означає, що транспортом можуть їхати лише люди, які забезпечують життєдіяльність міста: медики, працівники соціальної сфери, люди, які забезпечують мешканців продуктами харчування тощо. Вартість проїзду для цих людей не змінюється», – розповіла Ірина Маруняк.
Також зазначалось, що у місті працюють спецперевезення, організовані безпосередньо підприємствами. Так, керівник будь-якого підприємства може укласти угоду на перевезення своїх працівників чи з приватним перевізником, чи з АТП № 1.
«Водії і пасажири мають бути забезпечені індивідуальними засобами захисту: респіраторами або масками. Мешканці можуть використовувати власноруч виготовлені маски.
Важливо, що водії можуть здійснювати перевезення, якщо кількість пасажирів дорівнює кількості місць для сидіння. Тобто, якщо в автобусі є 70 сидячих місць, то кількість людей в ньому не має бути більшою за 70», – наголосила заступниця міського голови.
Однак, для користування транспортом в режимі спецперевезень керівники підприємств, установ і організацій, мають видати посвідчення або довідку з підписом керівника та печаткою своїм працівникам. Це посвідчення має підтверджувати, що людина справді працює на цьому підприємстві. Саме це посвідчення дає підставу людині їхати в громадському транспорті. Відповідальність за наявність такого посвідчення несе сам пасажир. У випадку необхідності пасажир повинен показати цей документ працівнику поліції чи працівнику іншого уповноваженого органу.
«Якщо буде виявлено порушення умов карантину і транспортом будуть користуватись люди, які не належать до визначених категорій, то ці мешканці будуть притягнені до адміністративної відповідальності та оштрафовані від 17 до 34 тис. грн», — додала Ірина Маруняк.