У середу, 15 квітня, стало відомо, що від коронавірусної інфекції помер 56-річний львів’янин. Діагноз встановили вже після смерті, за результатами розтину та обстеження трупного матеріалу. ПЛР-дослідження виявилося позитивним, хоч до цього йому проводили таке обстеження двічі. І двічі воно давало негативний результат.
Про це Zaxid.net повідомив директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.
За його словами, у чоловіка була важка пневмонія. У Центр легеневого здоров’я його госпіталізували 29 березня, а 9 квітня він помер.
«Чоловікові 56 років, він – зі Львова. Ми двічі здавали біоматеріал на ПЛР-тестування і двічі результат був негативний», – повідомив Любомир Рак.
56-річний львів’янин є шостим на Львівщині, чиє життя забрав коронавірус.
Нагадаємо, станом на 15 квітня в області є 152 людей, у яких лабораторно підтверджено коронавірус. Але, як повідомив в ефірі радіо «Львівська хвиля» головний медик Львова Володимир Зуб, офіційна статистика відрізняється від кількості фактично інфікованих людей. Потужностей лабораторій, що проводять ПЛР-тестування в місті, недостатньо. У середньому вони проводять близько 100 аналізів на добу. Тому велика кількість людей, як твердить головний медик міста, є недообстежена.
«І хоча ми робимо експрес-тести — а це вже більше 5000 за два тижні, та вони не є визначальними, щоб діагностувати патологію. Дуже багато випадків, коли експрес-тест – негативний, а ПЛР – позитивний. Або, скажімо, шостий померлий двічі мав негативний ПЛР-тест, і лише за результатами розтину та обстеження трупного матеріалу, ПЛР виявився позитивним. Таке теж буває», — каже Володимир Зуб.
Він також повідомив, що за позитивним результатом експрес-тесту та негативним ПЛР не можна зі 100% впевненістю стверджувати, що людина вже перехворіла коронавірусом. Наразі в Україні достовірної діагностики на наявність антитіл до COVID-19 не проводять.
«Як пише англомовна література, якщо ми беремо експрес-тест, і він позитивний, а ПЛР від’ємний, то, дослівно, “це може свідчити про те, що людина, ймовірно, перехворіла”. Тобто, це не 100%. Але, з іншого боку, є й методи достовірної діагностики в світі. Наприклад, у Німеччині, завдяки імуноферментному аналізу, можна визначити титр антитіл. Це означає, що людина перехворіла. В Україні такого методу немає. Тому достовірно сказати не можемо», – каже Володимир Зуб.