Упродовж карантину кількість нових вакансій в Україні зменшилася вдвічі, а компаній, які шукають працівників – на чверть. Окрім того, продажі закладів громадського харчування за цей період скоротилися втричі. Платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот» проаналізувала, як карантин впливає на українців, котрі працюють в малому та середньому бізнесі.
«Україна на карантині п’ятий тиждень. Для українського бізнесу – це занадто довга пауза. Він втрачає прибутки, компанії закриваються, а українці лишаються без роботи», – повідомили аналітики.
Відповідно до оприлюднених даних, станом на 27 квітня в Україні через заборону призупинили діяльність 277 тис. підприємців. За останні п’ять тижнів кількість нових вакансій на ринку скоротилася більше ніж вдвічі. На початку карантину на сайті Work.ua було опубліковано 54 072 вакансії, станом на 19 квітня — лише 18 390. Загальна кількість компаній, які мали активні вакансії впала на 25%.
В ІТ-галузі ситуація дещо краща, проте загальний тренд падіння теж зберігається. За даними сайту для пошуку роботи для розробників Djinni, кількість вакансій зменшилася в півтора раза у порівнянні з початком року.
Нині реєстрація нових ФОП зменшилася втричі. Якщо до карантину щотижня реєструвалося понад 5 тис. нових підприємців, то нині щотижня реєструється лише 1,5 тис.
Окрім того, нових компаній реєструють теж втричі менше, ніж це було до карантину. Раніше їхня кількість сягала 1,5 тис. щотижня, але за останній тиждень (до 27 квітня, – ред.) зареєструвалися лише 495.
Також 38% ресторанів припинили свою роботу під час карантину. Щотижня відсоток працюючих компаній зменшується, повідомив сервіс з автоматизації ресторанів Poster. Загалом продажі закладів громадського харчування в Україні за час карантину скоротилися втричі. Обіг коштів впав на 73% порівняно з початком березня.
До слова, наприкінці березня «Опендатабот» повідомляв, що через карантинні заходи вп’ятеро зменшилася виручка кафе і ресторанів та втричі впала вартість добової оренди нерухомості в країні, а також кількість замовлень таксі.
Нагадаємо, згідно з даними опитування, проведеного Info Sapiens наприкінці березня 60% українців зазнали фінансових збитків внаслідок епідемії коронавірусу. А саме: 38% українців розповіли про зменшення регулярного доходу родини внаслідок епідемії, 16% – повну втрату доходу, 14% – втрату роботи, 10% – фінансові збитки (наприклад, через здачу квитків).