Аферою десятиліття стало поновлення запасів по видобутку піщано-гравійної суміші земельної ділянки в Стрийському районі село Угерсько площею 99 749 м. кв. кадастровий номер: 4625388400:02:000:0716. Попередня дія договору закінчилася 28. 03. 2017 році. Проте ТОВ “Стрийський гравійний дробильно-сортувальний завод” і не думало проводити рекультивацію земельної ділянки.
Тому що на площі 70 тис. м. кв роботи не проводились, а по звітності ГР-5 Держінформ України запаси списані. Орієнтовна сума списаних запасів становить 100 млн грн. Звідки дане підприємство взяло 330 тис. метрів кубічних піщано-гравійної суміші – з русла річки Стрий. (Ну не падав же ж шутер з неба?). Крім цього, дане підприємство вкрало (демонтувало) дві дамби зі сторони села Добряни орієнтовною вартістю 30 млн грн.
Крім цього, ТзОВ СГДСЗ вийшов за межі ділянки більше ніж на 10 тис. метрів квадратних в русло річки Стрий, знищивши прибережну смугу. А це ще на 10 млн грн орієнтовно.
В 100-150 метрів від даного кар’єру повинна проходити об’їзна “Чоп-Стрий-Кропивницький” про яку вже цілий рік трублять президент та кабінет міністрів. Цікаво Євросоюз, виділяючи сотні мільйонів євро чи вони знають по якій місцевості повинна пройти дорога? Керівництво служби автомобільних доріг у Львівській області про це неподобство знає, але мовчить, чомусь.
Ось алгоритм злочинних рішень:
Розпорядження голови Голови Львівської ОДА щодо надання в оренду земельної ділянки №1476/0/5/19 від 13. 12. 2019 року. (Напевно безоплатно)
Рішення сесії Угарської сільської ради №669 від 18 грудня 2019 року про встановлення ТзОВ СГДСЗ орендної плати. (Напевно безоплатно)
Відповідь головного управління нацполіції у Львівській області на моє звернення голові Стрийської РДА №2 від 14. 01. 2020 року про відсутність в діях ТзОВ складу кримінального правопорушення (узаконення процесу). (напевно безоплатно)
Рішення Державної служби геології та надр України від 22 червня 2020 року про затвердження запасів піщано-гравійної суміші №247 про поновлення дії спеціального дозволу. (напевно безоплатно)
Довіреність голови Львівської ОДА №1171 від 08. 10. 2020 р. щодо укладання договору земельної ділянки. (напевно безоплатно)
Заключення договору Стрийська РДА договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 4625388400:02:000:0716 (напевно безоплатно)
Крім цього дане підприємство самовільно збудувало переправу через річку Стрий (на відео), через яке провозять вже давно списану піщано-гравійну суміш.
Спрут по розкраданню надр державного значення в районі "нової об'їзної" міста Стрия
Опубликовано Романом Матвійцівом Среда, 7 октября 2020 г.
Інші підприємства, які видобувають піщано-гравійну суміш під патронатом влади та правоохоронних органів (ОЗГ).
ТзОВ СА-НЕКО – дослідно-промислова розробка у селі Верчани на території 610 тис. м. кв. На даній земельній ділянці розташовані пайові землі (за що передбачена кримінальна відповідальність), на цій земельній ділянці знаходяться чотири лінії електропередач (охоронна зона від кожної ЛЕП в обидві сторони складає 30 метрів. На даній території знаходяться приватні землі, на якій була розміщена свердловина та очисні споруди. Представники влади та поліції про це знають.
ТзОВ “МОРІОН +” – село Верчани, на ділянці 541 тис. м. кв. договір оренди земельної ділянки не продовжений, спцедозвіл (ліцензія) призупинений, прибережна смуга вкрадена. За моєю заявою відкрите кримінальне провадження, фірма працює дальше. Представники влади та поліції про це знають.
ТзОВ “Стрийський Гравійний Дробильно-Сортувальний Завод” (правий берег) ліцензія на видобуток відсутня, день і ніч на даній території проводиться видобуток піщано-гравійної суміші. Представники влади та поліції про це знають.
АТ “Українська залізниця” – не зробивши рекультивацію земельної ділянки згідно попередньої ліцензії, дане підприємство всупереч будь-яких громадських слухань, та рішень сесій місцевого самоврядування отримало дозвіл продовжити розкрадати надра ще на 29 років до 10. 12. 2038 року, встановивши дробильно-сортувальні комплекси. Представники влади та поліції про це знають.
P.S.: Орієнтовно така ж ситуація з іншими надрами (мінеральна вода, ліс, пісок, глина), що по конституції України належать всім жителям України, а не окремим її представникам.