Тепер не индик, а лише індик; не етер, а ефір; не проєкт, а проект. Школярка із Херсона звернулася до суду з бажанням скасувати новий Український правопис. Найцікавіше те, що суд прийняв рішення на її користь, скасувавши постанову уряду – пише “ПравдаТут”
Зі слів юриста, позовів було 2 та усі подані ще у 2019 році одразу після оприлюднення нового правопису.
“Було 8 судових засідань, процес був тривалий. Зміст судового рішення невідомий, його опублікують найближчим часом, оскільки, як правило, на виготовлення тексту суд вибере не менше ніж 5 днів“, – пояснив у коментарі ПравдаТУТ Львів адвокат Олег Мицик.
До слова, новий правопис опублікували у червні 2019. Він був рекомендованим для застосування в усній та письмовій мовах. Філологи кажуть: історично склалось так, що в українську було здійснено надто багато втручань радянською владою.
“Варто казати й писати «авдиторія». Бо вимовляти «ау» для українців незручно і немилозвучно. Ми повинні усвідомлювати, українська мова живе за фонетичним принципом: як чуєш, так і пишеш“, – зазначила завідувачка кафедри мови НУ «Львівська політехніка» Зоряна Куньч.
Свого часу схожі, проте більш радикальні зміни до правопису напрацювали ще у 1997, додає філологиня. Загалом науковців обурює втручання суду у розв’язання таких питань. Тоді як для львів’ян воно наразі не є настільки нагальним.
Фахівці впевнені, що Кабмін оскаржуватиме рішення окружного адмінсуду Києва. Тому скасування нового правопису під великим знаком запитання.
Рішення вступає в силу лише після його апеляційного перегляду, коли уряд подасть апеляцію. Для цього у них є 30 днів.