Міністерство охорони здоров’я очікує постачання вакцини від COVID-19 компанії AstraZeneca протягом 20-22 лютого.
Про це заявив керівник експертної групи з питань імунопрофілактики МОЗ Сергій Литовка під час брифінгу на тренінгу для навчання мобільних бригад у межах першої хвилі вакцинації від COVID-19, повідомляє Громадське.
Він розповів нам, що гроші на вакцину ще не витратили. Мовляв, кошти віддадуть лише тоді, коли препарат буде в Україні.
«У нас в бюджеті є програма, яка пов’язана з вакцинацією, на неї закладено 2,6 млрд грн. Це означає, що кошти надійдуть постачальнику і виробнику у разі доставки якісного продукту на територію України», — розповів Литовка.
З його слів, компанія-постачальник обіцяла, що вакцина надійде 18-25 лютого. МОЗ не впливає повністю на надходження вакцини.
Тренінги з вакцинації
У столиці 17-18 лютого пройшов національний тренінг «Постачання вакцин, логістика та холодний ланцюг». Його відвідали представники регіонів, які відповідатимуть за перевезення вакцини.
Також проведуть 8 тренінгів з навчання персоналу для проведення вакцинації. Готують 30-50 бригад, які потім можуть на місцях проводити тренінги для інших.
«Медсестер не тренують, як робити щеплення. Їх вчать, як працювати саме з цією вакциною, як використовувати флакони з цим продуктом, скільки розчину необхідно брати саме з цього флакону», — заявив представник ВООЗ та голова бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
Додамо, що наразі в Україні вакцин немає. У Міністерстві охорони здоров’я та Офісі президента сподіваються, що перше щеплення проти COVID-19 в Україні зроблять до кінця тижня. Раніше обіцяли, що вакцина буде вже 15 лютого. Очільник МОЗ зазначив, що затримка пов’язана з «технологічними проблемами логістичного характеру».
Наразі документи на реєстрацію свого препарату в Україні подали кілька компаній: AstraZeneca, Pfizer та Sinovac Biotech. Для швидкої реєстрації в Україні напередодні ухвалили закон, який дозволяє скоротити цей термін до п’яти днів.
Україна очікує отримати 12 мільйонів доз вакцини від AstraZeneca та Novavax, та ще 1,9 млн доз від китайської компанії Sinovac. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить лише 50,38%. Поки що у МОЗ від цієї угоди не відмовляються та чекають на офіційний звіт компанії.