МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації створили послугу, яка дозволить записатись до листа очікування вакцинації від COVID-19. Кожен охочий матиме змогу з 1 березня потрапити до цього списку.
Про це на брифінгу у середу сказав заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрової трансформації Ярослав Кучер, передає УНН.
«МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації збільшили кількість послуг, які може отримати громадянин у своєму смартфоні або з комп’ютера, не виходячи з дому. Ми створили послугу “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”, який буде доступний у застосунку та на порталі “Дія”», — сказав Кучер.
Зі слів заступника міністра, послуга стосується українців, які хочуть записатись у чергу, віком від 18 до 55 років, вакцинація яких за планом МОЗ передбачена на 5 етапі.
«Кожен охочий матиме змогу з 1 березня потрапити до цього списку. Зробити це можна буде на порталі „Дія“, на застосунку, та за допомогою контактного центру, який ми вже зараз починаємо навчати і тренувати. Коли, згідно дорожньої карти з вакцинації, настане відповідний етап, громадянам, які будуть у електронній черзі, запропонують записатись до пункту щеплення, обравши найближчий пункт, конкретну дату та час візиту», — зазначив Кучер.
Додамо, що сьогодні у МОЗ, перша партія вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 прибуде рейсом в Україну у найближчу годину.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech.
Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії з 13-14 січня.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX.
Окрім того, очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Українці віком від 18 до 55 років, які не входять до зазначених груп (1-4 категорії вакцинації — ред.), можуть вакцинуватись на 5 етапі.