На Львівщині затримали працівника управління капітального будівництва Львівської ОДА під час отримання хабаря.
Посадовець вимагав гроші та одержав від представника будівельної організації хабар за раніше укладений договір.
Про це, 23 лютого, повідомив голова ЛОДА Максим Козицький.
«Хочу наголосити, що розслідування має бути об’єктивним та неупередженим. Для нас немає недоторканних. Будемо надавати всіляку підтримку правоохоронним органам щодо фактів розкрадання державного бюджету та неправомірного використання службового становища», – написав Максим Козицький на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, мова йде про очільника управління капітального будівництва Львівської ОДА Павла Тереха.
Поліція кваліфікувала дії посадовця ЛОДА за ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі). Якщо його провину доведуть, працівнику управління капітального будівництва Львівської ОДА загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як зазначають у Львівській обласній прокуратурі, встановлено, що чиновник вимагав та одержав від представника будівельно-торгової фірми неправомірну вигоду в розмірі 365 тис грн – «відкат», за раніше укладений між УКБ ЛОДА та приватним підприємством договір про закупівлю робіт за державні кошти. Йдеться про будівництво амбулаторії монопрактики в одному з районів Львівської області.
Аби приховати отримання неправомірної вигоди, службовець залучив приватного підприємця: той видавав фіктивні рахунки-фактури про оплату на своє ім’я від імені приватного підприємства на суму 365 тис грн нібито за купівлю запчастин.
Фігуранта затримано у порядку ст.208 КПК України.
Під час проведення обшуків за місцем роботи фігуранта та місцем здійснення підприємницької діяльності приватним підприємцем вилучено документацію та мобільні телефони.
Наразі вирішується питання про повідомлення про підозру та звернення до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу.
Заходи з викриття проводилися спільно зі слідчими СУ ГУ НП у Львівській області за оперативного супроводу УСР у Львівській області ДСР НП України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.