– Всесвітній день котів
Всесвітній день котів традиційно відзначається в перший день весни – 1 березня . Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня.
Святкування дня котів влаштовують для 36 видів цих тварин, які знаходяться поруч з людиною у всіх куточках землі. Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.
Всесвітній день котів – це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов’язково подарують своїм господарям своє приємне муркотанням.
– Свято приходу весни
1-го березня відзначається надзвичайно світла та радісна подія — свято приходу весни. Довгоочікувану весну прийнято було зустрічати ще за часів язичників. Традиція вшанування весни, яку уособлює прекрасна дівчина, збереглася і до наших часів.
Існує легенда, що колись Сонце зійшло на землю в образі прекрасної діви. Але злий Змій закрив красуню в своєму палаці. І в цю мить все навколо змінилося: замовкли птахи, перестали веселитися діти, світ став похмурим і сумним. Врятувати Сонце зважився тільки один молодець. Він шукав палац, в якому захована дівиця, цілий рік. В нерівній боротьбі юнак переміг Змія та визволив Сонце. Після цього ожила вся природа, але цього вже не зміг побачити молодець, оскільки був сильно поранений і помер. Його кров капала на білий сніг, який поступово починав танути. І на цьому місці виросли прекрасні проліски. Зараз під час свята приходу весни прийнято розповідати цю легенду.
Незмінними атрибутами цього дня є квіти, зокрема проліски, які стали вісниками приходу весни. У наш час свято приходу весни широко відзначають в Молдавії, Румунії та Болгарії.
– День «Нуль дискримінації»
Нове свято – День «Нуль дискримінації» (Zero Discrimination Day) – відзначається 1 березня за рішенням ООН з 2014 року. Ініціатором установи виступили керівники ЮНЕЙДС – Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІД. Дискримінація – це «утиск». У сучасному понятті це слово використовується для позначення обмеження людини в правах за різними ознаками (соціальних, релігійних, расових, національних, статевих та інших) і може здійснюватися різними шляхами. Про це свідчить історичний досвід, через який пройшли абсолютно всі сучасні держави. Їх градація варіюється від банального несправедливого ставлення до приниження і обмеження в правах навіть на державному рівні.
– Всесвітній день компліменту
Мало інформації можна знайти в Інтернеті, про таке цікаве свято, як Всесвітній день компліменту (World Compliment Day). Немає достовірних відомостей про те, ким і коли воно засновано. Також немає і єдиної думки про точну дату його проведення – одні пропонують відзначати це свято 1 березня, а інші – 21 березня. Головне, що відомо, це ідея започаткування свята – спонтанне бажання простих людей зробити один із днів у році більш яскравим, теплим, який по-доброму запам’ятовується і зближує.