Встановлена з нагоди 100-річчя Західноукраїнської народної республіки на вул. Городоцькій, 40 скульптура лева змусила депутатів міської ради Львова позбутися комунальної власності?
Таке питання виникає через необачність депутатського корпусу міської ради. У жовтні 2018 року міська рада встановила 3-метрову скульптуру лева на вул. Городоцький, 40 поспішивши і не вивчивши досконально земельне питання. Встановлення 3-метрового лева обійшлось міським чиновникам у 3,5 млн грн: 2 млн грн — на виготовлення бронзової скульптурної композиції, 1,5 млн грн — на облаштування площі.
Але, поряд з красивим левом майже на перехресті вулиць Городоцька і Бенедиктовича, депутати не побачили маленької споруди. Занедбаний павільйон, що знаходиться поряд, виявився у приватній власності (на фото).
На наступній сесії Львівської міської ради, яка відбудеться 25 березня, в порядку денному вказане питання укладання договору міни. Власнику павільйону хочуть віддати нежитлове приміщення. Замість занедбаної будки по вул. Городоцькій, 40, загальною площею 54,3 кв. м громадянину Гамаровському Роману Антоновичу пропонують нежитлове приміщення по вул. Городоцькій, 31, загальною площею 64,4 кв. м, які перебувають в оренді ПП «Міська оренда» до 20.06.2022 року.
Обмін павільйону на нежитлове приміщення виглядає зі сторони цифр вигідним лише одній стороні. В середньому, ціна на нерухомість у Львові становить близько 900 доларів США за кв.м.. Тобто нежитлове приміщення, яке планують віддати замість павільйону буде коштувати близько 60 тисяч доларів США. Середньо-ринкова вартість павільйонів на ринку варіюється від 10 до 20 тисяч доларів США.
Таким чином різниця, навіть при максимальній ціні на павільйон і мінімальній на нерухомість, становитиме більше 30 тисяч доларів США.
Такий бартер відкрито не підтримали секретар ради М.Лопачак і постійна комісія комунального майна, ресурсів та історичного середовища (С.Івах). Постійна комісія з питань законності (У.Пак) утрималася і скерувала питання на розгляд депутатів, а в.о. начальника управління комунальної власності Лілія Сторож надала зауваження до проєкту Ухвали, якими обґрунтувала неможливість укладання такого договору.
Зокрема, у зауваженнях йдеться, що відповідно до положення ч. 4 ст. 293 ГК України, об’єктом міни (бартеру) не може бути майно, віднесене законодавством до основних фондів, яке належить до державної або комунальної власності, у разі якщо друга сторона договору міни (бартеру) не є відповідно державним чи комунальним підприємством. Також ст. 1 ЗУ «Про приватизацію державного і комунального майна» говорить, що майно що перебуває у державній або комунальній власності може перейти у власність фізичних або юридичних осіб лише шляхом – платного відчуження шляхом продажу на аукціоні та викупом.
За інформацією з реєстру речових прав громадянин Гамаровський Роман Антонович є власником не павільйону, а будинку №40 на вулиці Городоцькій. За інформацією системи youcontrol, він з 2018 року є пенсіонером МВС і ніколи не займався підприємницькою діяльністю. Відомо, що у 2013 році гр.Гамаровський звернувся до Львівської міської ради щодо дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення землі під павільйоном. Депутати підтримали Ухвалу, проте міський голова Андрій Садовий наклав на неї вето. 15 травня 2014 року депутати подолали вето і гр. Гамаровський Р.А. отримав дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі на вул. Городоцькій, 40. У липні 2016 року питання про затвердження технічної документації було внесено до порядку денного пленарного засідання, однак прийняте не було.