Несанкціоноване сміттєзвалище облаштували в Чуднівському районі на Житомирщині. Місцеві кажуть: «везуть фурами, вночі зі Львова».
Від Житомирщини і до Чернігівщини – львівським сміттям накрило всі регіони.
«Вперше місцеві жителі побачили сміття і керівників, які не пускали людей до того, що тут відбувалося в 20х числах березня цього року», – зазначає жителька села Будичани Катерина Химичук.
На Житомирщині місцеві ведуть боротьбу з купами незаконно ввезеного сміття. Фурами з львівського звалища везуть не просто брухт, а небезпечні медичні відходи, що становлять загрозу для життя. З проблемою зіткнулися не лише мешканці Житомирської області, адже сміття зі Львова вже давно забруднює й інші регіони України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівське сміття на аукціон: Садовий похвалився стартом продажів
За вже класичною схему стихійні сміттєзвалища по всій Україні в різних регіонах влаштовують вночі. Львівське сміття вивозять декількома сміттєвозами та полишають біля сіл або в полях, або в полишених будівлях, які мають достатню територію для створення стихійного сміттєзвалища.
Про чергову сміттєву точку, яку лишив Андрій Садовий на мапі України розповідають в розслідуванні «STOP Корупції».
Нагадаємо, неподалік Коваля, що на Житомирщині, місцеві мешканці проти аби на їх полігон звозили відходи зі Львова. «Як починають вести по 30 машин і згрібати тракторами – немає чим потім дихати. А вода через це перетворюється в кисіль. Якщо день постоїть внизу осад як кисіль», – розповідає жителька села Грозино Галина Романюк.
Львівське сміття стало відомим на всю країну після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі влітку 2016 року. Тоді загинуло 3 рятувальників. Після трагедії полігон закрили, а Львів «потонув» у відходах. Лише за день сміття набиралось по 600 тон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 60 тонн сміття зі Львова скинули в озеро (ФОТО)
В місті цим питанням мав би займатися мер Львова Андрій Садовий. Але перед кожними виборами він обіцяв вирішити проблему, проте це лишалось тільки словами.
«Насправді це є велике відмивання грошей і намагання не віддати так званий «сміттєвий бізнес». Нагадаю, що майже 50 великих підприємств світу, не лише України, а і всього світу зверталися до міського голови з пропозицією побудувати сміттєпереробну лінію, сміттєспалювальну установку, завод, тощо. Всім було відмовлено», – зазначає політик Руслан Кошулинський.
З того часу львівське сміття почало розповсюджуватися по всій Україні. Фури з відходами з’являлися чи не в усіх регіонах, та дісталися навіть Донбасу. Інколи сміття вивантажували не на полігонах, а у полях просто неба. Зараз, як і 5 років тому, проблема зі сміттям так і не вирішена.