Реалізація електронного квитка у Львові затягується багато років. Черговим етапом стало отримання кредиту від ЄБРР на 10 мільйонів євро та встановлення декількох валідаторів.
Гучна новина від пресслужби ЛМР «Усі типи трамваїв і тролейбусів обладнано системою АСОП». Простіше кажучи, на кожен з різновидів рогатих у Львові встановили по декілька валідаторів, які тимчасово «мертві».
Старі трамваї, новіші, але працюючі вже декілька років трамваї, старезні тролейбуси та більш нові випуски «Електрона» – по одному типу і по декілька валідаторів.
Здається, чиновники більше тестують конструкцію, на якій буде встановлено зчитувальні апарати. Чи не відломиться дорожезні валідатори в кредит на давно не оновлюваному парку електротранспорту?
«Станом на сьогодні 5 трамваїв і 5 тролейбусів вже обладнано системою АСОП. Це всі типи електротранспорту, які були передбачені. На цьому етапі залишається обладнати ще 11 автобусів», – зазначають в пресслужбі ЛМР.
Сайт Леокарт буде показувати львів’янам актуальну інформацію щодо поточного етапу роботи по е-квитку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Садовий і Білий затягують впровадження е-квитка у Львові: інтерв’ю з Сергієм Журбенко
12 березня 2020 року відбулося підписання договору з консорціумом Mikroelektronika & SoftServe – переможцем тендеру (стартом проекту, згідно з договором, вважається 15 травня 2020 року).
А 25 вересня здійснені технічні заміри у громадському транспорті представниками із Mikroelektronika для майбутнього встановлення необхідного обладнання. Також підписано design systems проекту в жовтні 2020р, і 19 жовтня розпочалась робота адміністраторів ЛКП «Львівавтодор» у ЦНАПах, які приймають документи та заяви від пільгової категорії населення.
Рік паперової роботи і жодних фактичних змін львів’яни не бачили аж до кінця березня цього року. Мер Львова Андрій Садовий прозвітував про отримання валідаторів, які на довгий термін будуть «мертвим вантажом» висіти, поки не запрацює вся система.
Про це він повідомив 18 березня:
«Встановлюємо їх на різних типах транспорту, які курсують на території всієї об’єднаної громади. На цьому етапі львів’яни не зможуть ними користуватись, моделі працюватимуть лише у тестовому режимі. Це перевірка, яка необхідна перед замовленням механізму для всієї транспортної мережі», – заявив Андрій Садовий.
Пізніше в міській раді опублікували орієнтовні плани по впровадженню е-квитка:
- Запуск Центру обслуговування пасажирів.
- Отримання перших пільгових транспортних карток Леокарт.
- Тестовий монтаж системи АСОП на кожен тип транспортного засобу.
- Тестування та прийняття програмного забезпечення.
- Перший продаж електронних загальних та туристичних карт під час тестування оплати проїзду.
- Встановлення системи АСОП на усі транспортні засоби – до кінця 2021р.
Здача в експлуатацію системи АСОП запланована на 13 січня 2022 р.