Реорганізація системи медичних закладів Львова знаходиться у хиткому становищі. Міські депутати наголошують про важливість правильних змін, які не зашкодять галузі в місті.
Про це пише на своїй сторінці у Facebook голова фракції ЄС у міській раді Львова Петро Адамик.
«Депутати фракції Європейська Солідарність Львів з повагою ставляться до думки головних лікарів ряду львівських лікарень та ініціативи міського голови Андрія Садового щодо впровадження медичної стратегії Львова. Але ми не погоджуємося з тим, як її презентували громадськості. Розцінюємо це як своєрідний тиск на депутатів та чергову маніпуляцію з боку Андрія Садового», – зазначає Петро Адамик.
На думку депутатів, Стратегія розвитку комунальної медицини повинна гарантувати доступ до медичних послуг у Львові усім громадянам, а не лише львів’янам. Також вона має вписуватися в єдиний медичний простір області та відповідати пріоритетам й завданням розвитку сфери охорони здоров’я, які визначила державою.
«Депутати отримали та продовжують отримувати від медиків та лікарських ГО звернення про те, що створення медичних колгоспів може призвести до розбалансування діяльності міських лікарень, порушить принцип конкуренції та призведе до інших негативних наслідків.
У підсумку це негативно вплине на якість медичних послуг для львів’ян та підірве й так слабке фінансове становище медичних працівників. Особливе занепокоєння викликає порушення права дітей на медичну допомогу за найвищими стандартами, які реально може забезпечити держава.
Лікарі також наголошують на тому, що таке об’єднання не вирішує проблем з фінансуванням закладів, пакети НСЗУ та платна медицина не покриють видатки на їхнє утримання, а навантаження на міський бюджет збільшиться, оскільки зростатимуть видатки на обслуговування медичної техніки та логістику», – зазначає Петро Адамик.
Зважаючи на значний суспільний резонанс, який викликають зміни в медичній сфері Львова, депутати фракції ЄС закликають своїх колег з інших фракцій у Львівській міській раді максимально виважено підійти до заяв міського голови Андрія Садового щодо реорганізації медичних установ у Львові.
«Ці заяви, без сумніву, варто долучити до інших пропозицій, які розглядає робоча група з розробки медичної стратегії. Остаточне рішення за підсумками роботи комісії та результатами обговорення щодо стратегії ухвалюватимуть лише депутати Львівської міської ради», – підкреслює голова фракції.