Служба безпеки України на Львівщині заблокувала схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів.
Ділки підробляли результати досліджень, QR-коди, бланки та печатки діючих установ, які виконують лабораторні дослідження, інформує управління СБ України у Львівській області.
За оперативною інформацією, організували оборудку комерсанти, які надавали послуги з оформлення документів для виїзду за кордон. Як додаткову «послугу» вони «пропонували» клієнтам готові ПЛР-тести з «негативним» результатом.
Фальсифіковані документи використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну.
За оперативною інформацією, протиправна схема почала діяти фактично з початком пандемії у 2020 році. Довідку ділки підробляли впродовж доби. Її вартість сягала від 600 до 800 грн, залежно від рівня якості фальшивки (довідки з QR-кодом та бланками певних установ оцінювалися дорожче). Протягом місяця зловмисники виготовляли клієнтам до 200 підробок.
За висновками експертів, дії зловмисників могли сприяти поширенню пандемії COVID-19 та зашкодити іміджу України на міжнародній арені.
Під час шести обшуків правоохоронці вилучили:
– офіційну документацію;
– сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів;
– підроблені печатки;
– інші докази, що підтверджують незаконну діяльність.
У межах кримінального провадження тривають слідчі дії.
Викриття протиправної діяльності проводив Головний відділ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки УСБУ у Львівській області спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.
За інформуцією Львівської обласної прокуратури, кримінальне провадження відкрито за ч.3 ст.190 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Як повідомляє поліція Львівської області, виготовляли та реалізовували підроблені довідки п’ятеро зловмисників – мешканців Львова віком від 30 до 52 років.