Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА підготував ролик про хронічне захворювання ендокринної системи – цукровий діабет.
Про це у відео розповідає експерт департаменту з ендокринології Юрій Вендзилович, повідомляє пресслужба Львівської ОДА.
Що таке цукровий діабет?
Це хронічне захворювання ендокринної системи, яке викликане порушенням синтезу гормону інсуліну і як наслідок підвищенням рівня цукру в крові. Надалі це може призвести до значних втрат працездатності.
Які є типи цукрового діабету?
Розглядаємо два типи цукрового діабету. Перший та другий, а також цукровий діабет у вагітних, так званий гестаційний діабет. Найбільш поширеним є другий тип цукрового діабету, в статистиці він займає 80% всіх захворілих на цукровий діабет.
Що впливає на виникнення цукрового діабету?
Це в першу чергу спадковість. Також надмірна вага, порушення харчування, захворювання серцево-судинної системи.
Які симптоми виникають при цукровому діабеті?
В першу чергу – спрага, яка не минає із вживанням великої кількості рідини. Часте сечовипускання, надмірний апетит, сухість шкіри, дуже часто гнійничкові інфекції, зниження зору, безсоння, апатія, втрата працездатності.
Діагностика цукрового діабету
Основними методами діагностики є визначення рівня цукру в крові. Нормальний цукор крові від 3,5 до 5,5 ммоль/л, вже більш як 7,5 ммоль/л розглядається як цукровий діабет. Також у хворих визначається рівень цукру в сечі, в нормальних умовах його там не повинно бути.
Лікування цукрового діабету
В першу чергу передбачає дієту для таких хворих, особливо з виключенням вуглеводів.
Другим пунктом йде дозоване фізичне навантаження. Третє – медикаментозне лікування.
Які ускладнення виникають при цукровому діабеті?
До хронічних ускладнень належать серцево-судинні ускладнення, які можуть призвести до інфаркту, інсульту. Діабетична стопа, яка може призвести до гангрени. На жаль, дуже часто розвивається хронічна ниркова недостатність і як наслідок такі хворі потребують гемодіалізу.
До гострих ускладнень цукрового діабету відносяться коматозні стани, або прекоматозні стани. Це гіпоклікемія та гіперклікемія.