Політична кар’єра партії «Голос» з тріском провалилась у Верховній Раді. Народні депутати приклали всі зусилля, аби українці, які вірили у світле майбутнє партії були розчаровані діяльністю нинішніх обранців.
Народні депутати від політичної партії «Голос» забивають останні цвяхи у спроможність партії отримати прихильність електорату та бути обраними у наступних каденціях.
За нетривалу історію «Голосу» ляпів та інтриг у партійців було більше ніж занадто. Вся політична сила не уклінно слідує вже відомому прикладу такої ж партії-невдахи – «Самопоміч».
Історія
Українська політична партія ліберального спрямування, створена у 2019 році за ініціативи фронтмена гурту Океан Ельзи — Святослава Вакарчука. Взяла участь у позачергових парламентських виборах 2019 року та місцевих виборах 2020 року. У Верховній Раді 9-го скликання партія налічує 20 народних депутатів.
Політична кар’єра відомого співака у Верховній Раді протривала до початку червня минулого року, а лозунг «ми йдемо у парламент, щоб знищити стару політику і створювати нову. Політику, яка принесе нам справжні зміни» лишилась кумедним нагадуванням про брехливість політиканів та зневіру у яскраві та гучні заклики політиків.
Орієнтованість партії хоч і була офіційно заявлена як проєвропейська, пан’європейська, орієнтована на ліберальні погляди та демократію, але насправді все це виявилось черговою брехнею.
Варто лише подивитися які саме законопроекти подавали народні обранці та які законопроекти підтримували.
На офіційній сторінці партії у розділі «Здобутки» перелік дій радше нагадує відсутність чіткого курсу партії, яка розпилюється на всі можливі напрямки.
Розколи, скандали всередині фракції та «інтрижки» з президентською партією кожен раз знижували кількість прихильників «Голосу», а за останнє півріччя партія зовсім розсипалась.
Проросійські законопроекти №5554 та №5554-1 що стосуються Закону про мову отримали підтримку у нардепів від партії «Голос» і прирекли на знищення політичної сили.
Схожий сценарій пережила партія мера Львова Андрія Садового, після чого фактично зникла з політичного середовища України. Неофіційна орієнтованість на інтереси країни-агресора, співпраця з дотичними політиками та бізнесменами стали основою знищення довіри до політичної партії «Самопоміч», і цією ж хиткою доріжкою пішла партія «Голос».
Фінал фракції і партії «Голос»
10 народних депутатів України: Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталія Піпа, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Володимир Цабаль, Андрій Шараськін та Ярослав Юрчишин – заявили про створення депутатського об’єднання “Справедливість”.
Це половина парламентської фракції “Голос”, тобто 10 народних депутатів і останній цвях у домовину фракції в парламенті.
Напередодні про свій вихід з партії оголосив один з її засновників і лідерів – Сергій Притула та низка інших партійців, а частина територіальних осередків заявили про свою ліквідацію.
Сергій Притула заявив про свій вихід з партії “Голос”. Адже на його думку, партія завдяки діям нового керівництва, віддалилась від її початкових засад настільки далеко, що можна констатувати точку неповернення.
Про керівництво партії та фракції
Навесні 2020 року Святослав Вакарчук запропонував зробити головою партії “Голос” Кіру Рудик. Зважаючи на серйозну довіру до Вакарчука, з’їзд беззастережно підтримав Кіру Рудик на посаді голови партії. ЇЇ завданням було налагодження операційних процесів, але, натомість, вона вирішила привласнити “Голос”, і партія почала перетворюватися на “корпорацію імені Кіри Рудик”.
Пізніше обманом вона переобрала себе керівником партії на 7 років.
Рудик оголосила вибори голови партії, посилаючись на підроблений протокол. На виборах був лише один кандидат – вона ж сама, Кіра Рудик. Заступник голови партії, голова фракції Ярослав Железняк підписав підроблений протокол.
Офіційно політична партія і фракція у Верховній раді ще будуть існувати, але довіра українців до політиків зникла без повернення. Підтримувати нардепів, що орієнтуються на продаж своєї думки, підтримку політичних сил, які не бажають розвитку Україні – смертельний шлях для «Голосу», який вже безповоротно був зроблений.