Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних ще 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми.
Також цей день має на меті привернути увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину, повідомляє пресслужба ЛОДА.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.
Дохідність цієї індустрії у світі середньорічно перевищує 150 млрд доларів США (за даними Міжнародної організації праці). Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки.
Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право отримати відповідний статус, що дає їй змогу на одноразову матеріальну допомогу, а також повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.
Станом на сьогодні вже 40 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 – жінки, 27 – чоловіки, 3 – діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 23 випадки – трудова; 11 – сексуальна; 2 – продаж дитини; 4 – втягнення осіб у злочинну діяльність.