У міськраді звинувачують підрядника, а підприємець зсилається на заборгованість за роботи, виконані в попередні роки, та недосконалий проєкт.
Поки тривають суперечки та казуїстика, велодоріжка непридатна для використання і має шанс стати довгобудом, інформує “Еспресо.Захід”.
Цього тижня у Львові було багато заходів До європейської мобільності та Дня без автомобіля. Члени виконкому навіть поїхав роверами на вулицю Пекарську. А про те, що впродовж року залишається незавершеною велодоріжка на вулиці Чорновола, ніхто навіть не згадує. З цим питанням “Еспресо.Захід” звернувся до директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександра Одинця.
“Ми цю ситуацію знаємо і будемо вирішувати. Наразі маємо проблеми з підрядником, який не спроможний закінчити недороблені ділянки. Намагаємося вирішувати це питання в юридичній площині. Можливо, доведеться розривати з ним угоду, виставляти претензії та через Прозоро визначати нового”.
Також він пояснив, чому велодоріжок не завершили до того, як почали будувати острівець на перехресті Чорновола та Варшавської. Адже в підсумку обидва об’єкти не завершені й не функціонують.
“Ми робили все за проектом. Проводили роботи на велодоріжці й почали острівець – ніхто ж не розраховував, що все зупиниться. Але тоді зайшли в зиму, а після того підрядник не відновив роботи й відмовився укладати нову угоду. І так триває досі”.
Олександр Одинець підтвердив, що в бюджеті є кошти на завершення робіт, хоча за зроблене за минулий рік вони так і не змогли розрахуватися. Втім усе ще сподіваються домовитися з підрядником: “Проведемо ще раз переговори з ним – можливо, вдасться домовитися. Ведемо їх паралельно з юридичними розбірками”.
Роботи на велодоріжці виконує ТОВ “Львівська дорожня служба”. Журналіст “Еспресо.Захід” сконтактував з одним із її засновників, Павлом Коцюрубою, який виклав свій погляд на ситуацію:
“Не приступили знову до робіт, бо нам не заплатили близько мільйона гривень за минулий рік і не відомо, коли заплатять узагалі. До того ж, окрім базових робіт, нам довелося ще й коригувати проєкт на вимогу, зокрема, поліції. Це коригування поки що не здатні оформити офіційно, а це означає, що ми не можемо виставити рахунок та отримати оплату. А це ще близько 1,5 млн грн.
Окрім недоліків, які допустив проектант (Інститут просторового розвитку, в народі “Інститут Шміда”. – Ред.), питання ще у тому, що проєкт розробляли ще 2017 року, тож і рівень цін відповідає цьому періоду та значно відрізняється від теперішніх. Як приклад, тоді зарплата становила 6 тис. гривень, а зараз – уже 14. Вони кажуть: ти зроби, а ми заплатимо згодом. Та в мене є сумний досвід, коли міськрада не заплатила близько 1 млн грн ще з 2016 року за об’єкт на Панаса Мирного. І ця справа вже навіть дійшла до суду”.
Підрядник визнає: поки росте трава на велодоріжках – доти він має хоч якісь важелі впливу на ЛМР:
“Якщо я завершу ці роботи, то точно не знаю, коли зможу отримати кошти. А так, як мінімум, вимагаю документального оформлення додаткових робіт, щоб у разі проблем було з чим іти в суд. Адже у мене власне через їхні заборгованості вже є рішення суду та виконавчі провадження про стягнення боргів постачальникам. До речі, саме вчора (23 вересня, – Ред.) ми мали нараду з представниками ЛМР і наче шукаємо конструктив. Я ще з середини року вимагаю провести це коригування, але робити його ми врешті почали лише минулого тижня”.
Павло Коцюруба запевняє, що відразу після коригування проєкту готовий починати роботи:
“Якщо коригування робити швидко і злагоджено, то можна завершити до кінця жовтня і тоді починати роботи. Та важко прогнозувати, якою буде погода в листопаді та чи варто буде тоді братися за роботу. Інститут просторового розвитку розробляв проєкт і мав би оперативно коригувати його. Та зараз, коли треба вносити зміни, Інститут заявляє, що всі його фахівці дуже зайняті. Я готовий частину робіт виконати сам, щоб пришвидшити процес”.
Підсумовуючи, підприємець порахував, що за минулий рік йому не заплатили за основні роботи (близько 1 млн), а також за ті, що проведені після коригування (близько 1,5 млн), а ще за роботи, виконані 2016 року, тобто разом лише за ці два проєкти – близько 3,5 млн. І додав, що замість того, щоб завершити проєкт у повному обсязі й забути на роки про цю ділянку міста, чиновники обрізають його.
“Насправді цей проєкт розрахований аж до кільця на Замарстинівській. Але зараз міська рада хоче, щоб я доасфальтував велодоріжки, і “похоронити” цей проєкт. Якщо брати по максимуму, то зараз реалізовано лише трохи більш ніж половина запланованого. Також і ми, і проєктант пропонуємо завершити тротуар від Чорновола до Замарстинівської з правого боку. І змінити там дорожнє полотно. Щоб логічно з’єднати з велодоріжкою на Брюховичі, а також ділянкою на Мазепи, де наступного року планують починати ремонт”.
Почувши коментар підприємця, ми ще раз зв’язалися з Олександром Одинцем, який визнав, що місто має заборгованість перед підрядником. Як і те, що потрібно корегувати проєкт. Але зіслався на те, що він не може укласти новий контракт, бо банки не видають підряднику гарантії через виконавчі провадження. Тобто, фактично, вони вимагають документ, якого підрядник не може отримати через те, що ЛМР заборгували йому кошти.
То ж виглядає, що у міськраді просто намагалися змусити підрядника продовжити роботи і максимально відтягнути оплату за них, зважаючи на величезні фінансові діри в господарці міста.