Члени комісії міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства Львівської міської ради провели виїзне засідання на підрозділи ЛМКП «Львівтеплоенерго» (ТЕЦ-1 (вул. Козельницька), ТЕЦ-2 (с. Муроване).
Про це повідомив Інформаційнипй портал депутатів львівської міської ради.
На засіданні також були присутні: заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець, директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Валентин Вольський, начальник відділу теплозабезпечення управління інженерного господарства П. Салашник.
Голова комісії інфраструктури, інженерного та житлового господарства Андрій Шевців розповів про готовність підприємств до опалювального сезону.
«Сьогодні ми оглянули виробничі бази на ТЕЦ-1 і ТЕЦ-2. Ці підприємства потребують від нас більше уваги та капіталовкладень. Якби був більш справедливий тариф на газ та електроенергію, то підприємство могло б краще модернізувати котли, турбіни. Ми побачили сьогодні високий рівень господарності, як планово працюють монтажні бригади. Є високий рівень готовності до опалювального сезону».
За словами Андрія Шевціва, стрімко піднімають ціни передавачі послуг – за газ, електроенергію.
«Водночас ми не можемо підняти тариф для населення. Сьогодні йде мова про підняття тарифу для комерційних структур. Одна з найважливіших проблем – обладнання, яке потребує модернізації. Вона не є дешевою, мова йде про десятки мільйонів гривень. Наприклад, щоб сьогодні запустити один з котлів, підприємство потребує 30 млн гривень. Потребують змін диспетчерські пункти.
Також модернізації потребують самі мережі. Ми побачили два великих підприємства, одне забезпечує теплом південну і західну частини міста. Інше забезпечує північну частину міста. Треба йти від малого: поремонтувати всі мережі, а тоді говорити про котли. Ми генеруємо велику кількість тепла, але маємо втрати тепла в мережах».
Член комісії Роман Дуда зауважив, що на виїзному засіданні члени комісії ознайомились з роботою котельні ТЕЦ-1, побудованої у 1908 році та ТЕЦ-2, зведеної у 1986 році.
«Ми обговорили з керівниками підприємств низку проблем. На мою думку, Львову потрібна енергетична Стратегія, щоб не точково витрачати кошти на ремонт. Бо, як ми сьогодні побачили, обладнання є досить старе і відповідно, нам треба змінювати підхід, модернізувати всю енергетичну систему міста. У нас йдуть великі кошти на погашення боргів, закупівлю нового обладнання, але по факту, вклавши велику суму грошей, на наступні роки ми зможе суттєво економити. І в результаті це позитивно відіб’ється на сумах в платіжках, які оплачують мешканці під час опалювального сезону. Ми маємо скласти Стратегію, яка має нас в кінцевому результаті привести до енергонезалежності і суттєвої економії коштів», – зазначив Роман Дуда.
Додамо, що також під час комісії міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства депутати підтримали електронну петицію “Львову потрібен план дій для протидії негоді”.
Голова комісії Андрій Шевців запропонував при видачі містобудівних умов та обмежень брати до уваги питання каналізування дощових відходів.
«Велика кількість води під час дощу збирається на покрівлях і потім стікає в каналізацію. У 70-80 тих роках, коли будували нові будинки, перебили більшість джерел, які «живили» озера. Тож тепер можемо виправити ситуацію і проектувати дощові стоки так, щоб вони потрапляли в басейни озер, а не в міську каналізацію».