Бізнес і громадяни не готові зрозуміти і нести додаткове навантаження пенсійної реформи. Введення накопичувальної пенсії планується за рахунок частини податків громадян, які надходять до бюджету.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав міністр фінансів Сергій Марченко.
“Зараз йдеться, що це 1% від ЄСВ і 1% дасть держава у вигляді прямої програми”, – повідомив він.
За його словами, надалі громадяни зможуть додавати на накопичувальну пенсію зі своїх грошей.
“Умовно кажучи, коли у мене буде рахунок, Я бачу, що у мене на нього потрапило 1% від ЄСВ і 1% від держави, і я зможу додати сам. Я отримаю ще якусь мотивацію, буду розуміти, що ця система почала працювати”, – повідомив Марченко.
При цьому він заявив, що конкретні параметри пенсійної реформи зараз дискутуються. “Питання в тому, як це спланувати, щоб це можна було впровадити з 2023 або 2024 року. Тут я намагаюся знайти механізми, дискутую і з Мариною Лазебною (міністр соцполітики, – ред.), І з Галиною Третьяковою (голова соцкомітету Ради, – ред.), і в цілому з ринком”, – сказав Марченко.
Міністр фінансів розповів, що солідарна пенсія залишиться в такому вигляді, в якому є. “Але запитайте у нинішніх пенсіонерів, крім окремих категорій, хто задоволений своєю пенсією. Ніхто”, – додав він.
Нагадаємо, міністр фінансів України Сергій Марченко сподівається на початок пенсійної реформи у 2023-2024 роках. Мінфін розробляє документи і шукає способи запуску.