У грудні минулого року у селі Волсвин, Червоноградського району, відкрили новозбудоване приміщення амбулаторії сімейної медицини. Новий заклад мав надавати медичні послуги мешканцям Волсвина та двом сусіднім селам.
Проте вона досі не функціонує і там не прийняли жодного пацієнта. З чим це пов’язано з’ясовували журналісти Суспільного.
Село Волсвин розташоване за 70 кілометрів від Львова. Там живе понад 2 тисячі людей. Раніше у цьому селі був медичний пункт, який закрили, бо торік там відкрили нову амбулаторію.
“Бувають різні випадки, якщо вчасно надати допомогу на місці, зразу, кваліфікованим лікарем-терапевтом, то шанси людини на життя є набагато більшими, ніж чекати, поки приїде швидка”, — каже мешканець Волсвина.
Це — приміщення амбулаторії сімейної медицини. Поки вона не функціонує, комп’ютерну техніку та медичне обладнання заховали – щоби його не вкрали. Будівля без світла та опалення. Хоча в проєкті було передбачено навіть 2 кімнати для того, аби там мешкав лікар.
Попри те, що у селі є амбулаторія, аби потрапити на прийом до лікаря, потрібно їхати до Червонограду, Соснівки або Сокалю.
“Там (у амбулаторії села Волсвин, — ред.) вільно можуть приймати і робити перший огляд окуліст, педіатр, терапевт, гінеколог, тому що не знаю з якою метою, але там є чомусь аж 6 гінекологічних ліжок передбачено, уролог. Це досить вузькопрофільні спеціалісти, які могли би здійснювати первинний огляд на базі вже цієї установи”, — розповів староста села Волсвин Віктор Притулко.
Заступник голови обласної адміністрації Юрій Бучко каже, що амбулаторія може працювати. Але для цього тамтешня влада має ухвалити відповідне рішення.
“Амбулаторія збудована дійсно минулого року, зареєстровано право власності за управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації, і зараз документи передані на прийняття амбулаторії громадою села Волсвин. Їм потрібно прийняти рішення сесії про прийняття в себе на баланс і вона готова до роботи”, — каже заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бочко.
Документи справді є, каже староста Волсвина. Але взяти на баланс приміщення поки що не вдається, адже у одному документі є розбіжності.
“В одному документі, в якому всього-на-всього 5 сторінок в трьох місцях під параметром “загальна площа будівлі” було 3 різні параметри. Коли ми звернулися до державних реєстраторів місцевих, чи ми можемо там зареєструвати право власності, тобто сесія проходить, приймаємо рішення, ну що ми реєструємо? Абсолютно адекватна була відповідь: “На жаль, ви визначтеся, яка у вас площа цієї будівлі”. І так, дійсно, документи були передані нам, тобто привезені нам, але ті неточності — це помилки в істотних умовах цієї будівлі”, — каже староста села Волсвин Віктор Притулко.
Віктор Притулко додає, поки чекають на правильні документи та власника, в селі міркують як до будівлі провести світло та хоча би обігріти приміщення. Бо через сирість, навесні там доведеться робити ремонт.