Минулого року стрес-тестування не проводилося через пандемію коронавірусу. Цього року перевірили стійкість 30 банків.
Національний банк опублікував результати першого за два роки стрес-тестування банків України, передає Кореспондент.
Перевірку пройшли 30 банків, які володіють 93% активами банківської системи.
Успішно пройшли стрес-тестування дев’ять банків. Більшість із них – з іноземним капіталом, а також державний ПриватБанк. Також не потребували капіталу ПУМБ та А-Банк.
При базовому сценарії достатність основного капіталу банків, які проходили стрес-тестування, загалом зростала. Більшість проаналізованих фінустанов були прибутковими, а рівень їхнього капіталу зростав. Втім, дев’ять банків виявили потребу в додатковому капіталі.
За кризовим сценарієм кількість банків, які б зіткнутися з нестачею капіталу, зросла до 20.
Серед них – Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Південний, Кредит Дніпро, Мегабанк, ТАСкомбанк, Схід, Кредобанк, Універсал Банк та інші.
Усі банки, для яких встановлена потреба у капіталі, розробили та узгодили з НБУ програми капіталізації або реструктуризації. За минулий після стрес-тестів час майже всі банки вже вирішили проблеми з капіталом, і станом на початок грудня тільки у п’яти банків норматив достатності основного капіталу був нижчим за необхідний рівень, визначений за несприятливим сценарієм.
За даними Нацбанку, за 11 місяців 2021 року банки України отримали 65,7 млрд. гривень чистого прибутку, що на 52% більше, ніж за аналогічний період минулого року – 43,4 млрд. гривень.