Президент України Володимир Зеленський заявив, що повідомлення лідерів країн про загрозу повномасштабного вторгнення Росії в Україну спровокували паніку, яка коштували коштувала українській економіці 12,5 мільярда доларів.
Про це пише Німецька хвиля.
“Інформація (про загрозу нового вторгнення РФ – Ред.) шкодить нашій економіці. Наведу приклад, скільки нам це коштує: у нас рекордне ВВП в минулому році…за короткий час було близько 6,5 мільярда нових інвестицій у 2021 році. Але після початку інформаційної кампанії з України вивели 12,5 мільярдів грошей”, – повідомив Зеленський під час пресконференції іноземним ЗМІ у п’ятницю, 28 січня. Президент не уточнив про яку валюту йдеться, але, вочевидь, він мав на увазі долари.
Зеленський додав, що паніка на ринках почалася “після заяв поважних лідерів: буцім-то завтра війна”.
При чому президент зазначив, що для стабілізації національної валюти Україна витрачає державні резерви і це дуже дорого коштує.
На уточнення журналістів, щодо оцінки фінансових потреб, Зеленський наголосив, що на стабілізацію економіки України потрібно близько 4-5 мільярдів (ймовірно доларів – Ред.) “Але питання не в сумі, а у вірі в стійкість економіки України”, – наголосив він.
Загроза вторгнення Росії в Україну
Зеленський також зазначив, що нині загроза нового російського вторгнення в Україну так як була раніше. “Зараз я не вважаю, що ситуація більш напружена ніж була на піку навчань (Росії навесні 2021 року – Ред.). Але такої напруги інформаційної тоді не було. Нехай журналісти їдуть в Київ – у нас танки по вулиці не їздять. А відчуття у ЗМІ таке, що у нас війна”, – заявив президент.
Нагадаємо, з жовтня 2021 року Захід та Україна звинувачують Росію у стягуванні військовослужбовців та техніки до українського кордону. Наприкінці року їхню чисельність оцінювали приблизно у понад 100 тисяч військових. У Держдепі США вважають, що перекидання російських військових до Білорус для спільних навчань “Союзна рішучість-2022”, які пройдуть з 10 по 20 лютого, змушує побоюватися, що ці сили “потенційно” можуть бути використані для нападу на Україну. Однак Кремль заперечує агресивні плани.
Тим часом через можливу загрозу з боку Росії деякі країни почали вивозити з України частину співробітників своїх посольств і членів їхніх родин. Зокрема, це зробила Великобританія та США.