За дванадцять місяців 2021 року (грудень 2021 року до грудня 2020 року) ціни у Львівській області зросли на 8,9% (в Україні – на 10,0%).
Про це повідомили в ГУ статистики у Львівській області.
Ціни на продукти харчування в області у грудні 2021 року порівняно з листопадом підвищилися на 1,4%. Найбільше подорожчали овочі (на 7,8%). Ціни на яйця, крупи гречані, борошно пшеничне, макаронні вироби з м’яких сортів пшениці, яловичину, ковбаси варено-копчені, масло вершкове, сири м’які, хліб зросли на 5,1–3,1%; молоко, сметана з підвищеним вмістом жиру, рис, сосиски, сардельки, вироби з м’яса варено-копчені подорожчали на 2,9–1,7%.
Водночас на 4,7% подешевшали фрукти, на 2,6% – цукор, на 2,0% – риба жива, охолоджена, на 1,3% – свинина та окремі порційні частини курячі, на 0,8% – безалкогольні напої, на 0,6% – олія соняшникова та риба морожена.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби знизилися в середньому на 0,3%. Алкогольні напої подешевшали на 1,2%, водночас тютюнові вироби подорожчали на 0,5%.
У житлово-комунальній сфері на 3,9% збільшилася вартість послуг з утримання та ремонту житла, на 1,9% – матеріалів для ремонту житла.
У сфері транспорту на 3,6% подешевшало паливо та мастила. Транспортні послуги подорожчали на 1,4%. Зокрема, на 3,5% збільшилася вартість проїзду у приміському автобусі, на 1,4% – у міжміському поїзді. Водночас вартість перевезень авіаційним пасажирським транспортом зменшилася на 0,6%.
Ціни на одяг і взуття знизилися на 1,4%
Довідка.
«Інфляція — це податок, що може вводитися без прийняття закону», — зазначив засновник монетаризму Мілтон Фрідман. Зростання цін призводить до зменшення реальної вартості утримуваних грошей (наприклад, зростання цін на 10% має той же ефект як і додатковий податок при купівлі даного товару). В той же час Уряд здобуває вигоду від інфляції, оскільки відбувається збільшення доходів внаслідок зростання номінальних значень вартості товарів (бази оподаткування).