Міністр Міхал Дворчик повідомив, що 8 червня на польсько-українському кордоні зустрінеться група, щоб розглянути можливості збільшення пропускної здатності прикордонних переходів для українського зерна.
Міхал Дворчик наголосив, що Польща налаштована підтримати Україну в цьому плані. Він нагадав, що 50 мільйонів тонн українського зерна, яке раніше експортували через порти Чорного моря, чекає на транспортування до одержувачів по всьому світу. Він додав, що польська «інфраструктура до цього не пристосована, (…) з польських портів експортувалося близько 7 мільйонів тонн на рік».
Керівник Канцелярії прем’єр-міністра Польщі оцінив, що з таким викликом нині «великі проблеми» з пропускною здатністю автомобільного та залізничного сполучення на сухопутному кордоні. Він нагадав, що під час останніх польсько-українських міжурядових консультацій у Києві було підписано «меморандум про принципове посилення та вдосконалення прикордонних переходів з Україною».
«Більшість цієї продукції відправляли до Північної Африки і без цього зерна ці країни можуть зіткнутися з голодом. Ми сповнені рішучості підтримати Україну в цьому експорті, у доставці цього зерна до місця призначення», – сказав голова Канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик.
Керівник канцелярії додав, що допомога в експорті українського зерна також має на меті запобігти черговій хвилі міграції з африканських країн, що може бути спричинена голодом.
Міжнародне співтовариство, в тому числі ООН та Європейська рада, звинувачують Росію в спробі спричинити продовольчу кризу, блокуючи чорноморські порти та розкрадаючи українське зерно.