На Львівщині поліцейські повідомили про підозру організатору схеми розкрадання військової амуніції вна суму приблизно 25 мільйонів гривень.
Про це інформує пресслужба Нацполіції Львівської області.
Як встановили правоохоронці, зловмисники ввозили в Україну бронежилети нібито для потреб військовослужбовців та надалі продавали та привласнювали кошти.
Учасників злочинної схеми, які незаконно реалізовували гуманітарну допомогу, викрили оперативники Управління Служби безпеки України у Львівській області спільно з слідчими поліції Львівщини, за процесуального керівництва спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.
Як з’ясували правоохоронці, зловмисники отримали дозвільні документи для безперешкодного переправлення амуніції через кордон нібито для потреб української армії. Надалі отримане захисне спорядження вони реалізовували через мережу Інтернет за ціною 10 тисяч гривень за один бронежилет.
4 червня правоохоронці затримали одного із учасників схеми, 28-річного мешканця Львівщини, в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час реалізації ним чергової партії військової амуніції на загальну суму орієнтовно 500 тисяч гривень.
Слідчі повідомили йому про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Невдовзі правоохоронці з’ясували особу організатора злочинної схеми. Ним виявився 42-річний львів’янин, який очолював процес організації протиправної діяльності.
Під час обшуків у житлових, офісних та складських приміщеннях виявили велику кількість бронежилетів. За попередніми підрахунками, вартість майна становить приблизно 25 мільйонів гривень.
Після експертизи всю вилучену амуніцію передадуть на потреби армії.
14 червня повідомили організатору схеми про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває. Правоохоронці з’ясовують особи усіх учасників злочинної схеми.