Про це заявив речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт на брифінгу 8 серпня, передає Укрінформ.
«Так, він виключає таку можливість», – заявив Гебештрайт на запитання, чи виключає федеральний канцлер ФРН можливість застосування газогону в разі скрутної ситуації з газом.
Речник нагадав, що «Північний потік-2» як газопровід не був сертифікований і не буде сертифікований в даний момент, а отже – не буде використаний.
При цьому Гебештрайт підтвердив, що за оцінкою влади, Німеччина стоїть перед складними місяцями через скорочення росією постачання газу. Але, запевнив він, вживаються заходи для мінімізації негативних наслідків.
Речник підкреслив, що попри все Німеччина та міжнародні партнери вважають запроваджені санкції проти кремля правильними, відмовлятися від них не збирається і що Берлін твердо стоїть на боці України.
Представниця Мінекономіки Анніка Айнгорн додала, що з німецької точки зору, «було б абсолютно можливим постачати зараз більше газу трубопроводом «Північний потік-1», а з іншого боку, можливо перевезти цю турбіну в росію». «Ні те, ні інше не відбувається, тож ми бачимо чисто політичну мотивацію, а не технічні підстави», – підкреслила Айнгорн.
У Мінекономіки повідомили, що газосховища заповнюються та вже заповнені на понад 70%. Газ надходить із Норвегії, Нідерландів і «в дуже малих обсягах» – з росії.