Ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною до кінця опалювального сезону. Таке рішення Уряд ухвалив у п’ятницю, 28 жовтня, затвердивши постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. №483».
Про це пише Social.com.ua.
Документом передбачено продовження дії спеціальних обов’язків, покладених на учасників ринку електричної енергії. Пільгові ціни на електричну енергію для побутових споживачів зберігатимуться протягом цього осінньо-зимового періоду до 31 березня 2023 р.
«Сьогодні, незважаючи на війну і масовані обстріли енергетичної інфраструктури, ухвалено рішення зберегти незмінними тарифи для населення, щоб запобігти додатковому фінансовому навантаженню на наших громадян. Вдячний кожному за своєчасну оплату електроенергії, це надзвичайно важливо для стабільної роботи наших енергокомпаній та оперативного проведення ремонтів об’єктів і обладнання, пошкоджених через ворожі атаки», – наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко.
В міністерстві нагадали, що ціни на електроенергію для населення були знижені з 1 жовтня 2021 року.
Фіксований тариф становить:
– для індивідуальних побутових споживачів – 1,44 грн/кВт год при споживанні до 250 кВт год на місяць та 1,68 грн/кВт год – понад 250 кВт год на місяць;
– 1,68 грн/кВт год незалежно від обсягу споживання – для колективних побутових споживачів, гуртожитків, для юридичних осіб, які є власниками або балансоутримувачами майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб у частині задоволення власних потреб ВПО, у дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі та освітлення території, для релігійних організацій в частині використання електричної енергії для комунально-побутових потреб.
Також цей тариф діє у багатоквартирних житлових будинках при використанні електроенергії для технічних цілей: роботи індивідуальних теплових пунктів, котелень, ліфтів, насосів, домофонів та освітлення дворів, східців і номерних знаків. Водночас постановою цей перелік доповнено цілями споживання на аварійне та евакуаційне освітлення, протипожежні системи, системи вентиляції, димовидалення та кондиціонування, системи сигналізації та авіаційні маяки.