Російські війська значно виснажили свій арсенал систем високоточної зброї і зазнали значних втрат в авіації, тому, ймовірно, їм буде важко зберегти поточний темп атак на українську критичну інфраструктуру.
Дослідники згадали заяву головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, який сказав, що Росія втратила в Україні вже більше літаків, ніж СРСР в Афганістані за 10 років, а також прогноз британської розвідки про те, що російські сили навряд чи компенсують свої авіаційні втрати в найближчі кілька місяців, оскільки вони, ймовірно, значно перевищують російські можливості з виробництва нових літаків.
«Представник ГУР України Вадим Скібіцький у коментарі Economist 7 листопада заявив, що російські війська використали понад вісімдесят відсотків своїх сучасних ракет у скоординованій кампанії ударів по українській інфраструктурі та що в російських військ залишилося тільки 120 ракет «Іскандер». Раніше ISW прогнозував, що росія вичерпала свій арсенал систем високоточної зброї у кампанії проти української критичної інфраструктури, яка має на меті зламати волю народу України (але вкрай малоймовірно, що це вдасться)», – йдеться в повідомленні.
В ISW також зауважили, що 7 листопада українські джерела повідомили, що українська влада й інженери можуть відновити подачу електроенергії до нормального рівня за кілька тижнів, якщо швидкість російських ударів по критичній інфраструктурі різко сповільниться.
«Скібіцький також повідомив, що російські офіційні особи досягли домовленості з офіційними особами Ірану про закупівлю систем балістичних ракет Fateh-110 і Zolfaghar. Раніше ISW оцінювало, що російські сили все більше покладаються на системи зброї іранського виробництва для підтримки скоординованої ударної кампанії по українській критично важливій інфраструктурі», – йдеться у звіті.
У відеозверненні ввечері 6 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що армія росії може готувати нові масовані ракетні удари по українській енергетичній інфраструктурі.
«Ми розуміємо також, що держава-терорист концентрує сили та засоби для можливого повторення масованих ударів по нашій інфраструктурі, перш за все – енергетичній. Зокрема, для цього росії знадобилися іранські ракети», – наголосив він.
7 листопада росія не атакувала ракетами українську енергетичну інфраструктуру. Попередні масовані удари відбулися 10, 17, 22 і 31 жовтня. Чи став причиною відсутності атаки 7 листопада брак ракет, наразі не зрозуміло.