В Україні 19 грудня відзначають велике християнське свято – День Святого Миколая. Ця постать є відомою своїми добрими справами та щирим служінням Богу. Він визволяв полонених, творив чудеса та допомагав людям у фінансовій скруті.
Важлива традиція свята – це дарування подарунків. Дуже цінно бачити усмішки дітей, які знаходять зранку дарунки під подушкою. Однак, їх можна дарувати не лише малечі, а й дорослим. Їм вони також принесуть у серця трішки радості та тепла. Ще у День Святого Миколая заведено ходити в церкву на святкове Богослужіння, запалювати свічки й молитися.
Історія Дня Святого Миколая
Миколай Чудотворець народився у Міста Патара (територія сучасної Туреччини) у 270 році нашої ери. Його батьки були досить заможними, а Миколай був єдиною дитиною в сім’ї. Тато і мама виховували хлопця згідно з християнськими цінностями та у любові до Бога. Також він вирізнявся з-поміж інших своєю чуйністю та добротою.
У 18 років хлопець втратив батьків. Він вирішив віддати свій спадок на благодійність, допомагаючи нужденним. Існує відома легенда, що Миколай таємно підкладав бідним людям мішечки з грошима, щоб хоч якось полегшити їхнє нелегке життя.
Святий Миколай багато опікувався дітьми, а усі свої добрі справи робив лише вночі, щоб про це ніхто не дізнався. Коли люди дізналися про його вчинки, то вирішили віддячити, обравши своїм єпископом, а також почали називати Чудотворцем.
Заборони у День Святого Миколая
- Не можна відмовляти нужденним і тим, хто просить про допомогу.
- Не можна їсти м’ясо та вживати спиртні напої.
- Не можна лаятися та лихословити.
- Не можна, щоб у будинку був безлад, однак варто поприбирати заздалегідь, а не у саме свято.
- Не можна давати комусь грошів у борг чи самому позичати.
- Не варто тримати зла на ближніх та заздрити комусь.
- Не можна сваритися.
- Не можна займатися ремонтом, шиттям, прасуванням та пранням.
Народні прикмети у День Святого Миколая
- Якщо на деревах помітний іній, то у наступному році буде гарний врожай пшениці.
- Скільки снігу на Миколая випаде, стільки навесні буде трави.
- Якщо ясна та холодна погода, то буде багатий урожай влітку.
- Якщо на зимового Миколая випало дуже багато снігу, то на літнього Миколая буде дуже багато трави.
- Якщо на Миколая дуже холодно, то і вся зима буде лютою та прохолодною, а якщо навпаки – тепло та ясно, то й вся зима буде такою.