Політрада «Грузинської мрії», «Сили народу» та парламентської більшості оприлюднила спільну заяву, в якій йдеться про те, що вони відкликали підтриманий ними законопроєкт про іноземних агентів, який називають «російським законом».
Про це, як пише «Європейська правда», повідомляє канал Mtavari.
Як зазначається у заяві, відбулися консультації між політрадою «Грузинської мрії», «Сили народу» та членами парламентської більшості щодо поточних політичних процесів навколо закону «Про прозорість іноземного впливу».
«Ми бачимо, що прийнятий законопроект викликав розбіжності в суспільстві. Машина брехні змогла представити законопроєкт у негативному світлі та ввести в оману певну частину громадськості. До законопроєкту був прикріплений неправдивий ярлик «російського закону», а його ухвалення в першому читанні було представлено в очах частини суспільства як відхід від європейського курсу» – йдеться у заяві.
«Ми повинні максимально дбати про мир, спокій та економічний розвиток в нашій країні, а також про прогрес Грузії на шляху європейської інтеграції. Тому необхідно витрачати енергію кожного нашого співгромадянина не на протистояння, а на розвиток країни в правильному напрямку» – заявили у «Грузинській мрії».
Як зазначається, «враховуючи все вищевикладене, як влада, відповідальна перед кожним членом суспільства, ми прийняли рішення беззастережно відкликати законопроєкт».
При цьому у владі планують після того як емоційний фон вщухне краще пояснити суспільству, для чого був цей законопроєкт.
«Грузія буде підтримувати мир і стабільність і продовжуватиме рухатися до Європи з гідністю, що є принциповим вибором грузинського суспільства», – йдеться в заяві.
Увечері 7 березня біля будівлі парламенту Грузії сталися сутички протестувальників із поліцією, внаслідок чого силовики застосували сльозогінний газ та водомети. Поліція затримала десятки протестувальників.
Вони виступили проти законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу» – один із законопроєктів про «іноземних агентів», який розглядається в парламенті Грузії. У першому читанні депутати його підтримали. Голосування щодо другого варіанту законопроєкту відбудеться 9 березня.