Міністр оброни США Ллойд Остін виступив із промовою перед початком засідання контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн, яка стартувала сьогодні у Брюсселі.
«Отже, ми збираємось у критичний та історичний момент. Як сказав президент Байден, «ця війна спрямована на знищення права України на існування як держави — просто й просто».
Тож ця Контактна група знову зібралася, щоб відстояти цінності суверенітету та свободи», – зазначив Остін.
Він подякував міністру оборони України Олексію Резнікову за те, що «він знову приєднався до нас. Олексію, Ваше лідерство відображає рішучість українського народу».
«Коли більше року тому росія почала неспровоковане вторгнення в Україну, Путін думав, що він легко переможе. Але він помилився. У битві під Києвом перемогли українці. Вони визволяли Харків і Херсон. І сьогодні Україна має хороші можливості для вирішення майбутніх викликів», – наголосив керівник Пентагону.
За його словами, боротьба України – це марафон, а не спринт: «Тому ми продовжуватимемо забезпечувати Україну невідкладними можливостями, які їй потрібні, щоб витримати цей момент, а також те, що їй потрібно, щоб убезпечити себе в довгостроковій перспективі від російської агресії».
«І не помиляйтесь: ми будемо з Україною довго. Ви можете побачити цю відданість у нашій безпековій допомозі Україні», – наголосив Остін.
Він нагадав, що ця Контактна група була зосереджена на тому, щоб дати Україні змогу захистити своїх громадян та критичну інфраструктуру засобами протиповітряної оборони.
«Ці внески захищають українських мирних жителів від безжальних ракетних і безпілотних атак росії. Пожертвування цієї групи систем Patriot, IRIS-T та NASAMS рятують життя українців», – продовжив Остін.
Керівник Пентагону закликав членів Контактної групи продовжували «глибоко копати, щоб забезпечити Україну засобами протиповітряної оборони та боєприпасами, які їй так терміново потрібні для захисту своїх громадян».
«На нашій останній зустрічі ми оголосили про нову ініціативу Нідерландів і Данії щодо підготовки українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16. Я хочу подякувати Нідерландам і Данії за те, що вони очолили ці важливі зусилля. І ми з нетерпінням чекаємо почути більше про ваш прогрес сьогодні», – додав Остін.