СпецпроектиАномально теплий лютий 2024 року в Європі

Аномально теплий лютий 2024 року в Європі

-

Аномально теплий лютий 2024 року в Європі

СпецпроектиАномально теплий лютий 2024 року в Європі

Попередні оцінки показують, що більша частина Європи (за винятком півночі) мала середню температуру лютого принаймні на 2 °C вище від норми. Деякі частини центральної та південно-східної Європи мають ще більші відхилення – 4–6 °C. Таким чином, лютий 2024 року, ймовірно, був найтеплішим або одним із найтепліших за всю історію спостережень у Європі.

Наприкінці місяця у південно-східній та на сході центральної Європи спостерігалося значне підвищення температур повітря. Максимуми температури подекуди сягали 20 °C і вище, – про це пише Львівський регіональний центр з гідрометеорології.

27 лютого на території між південно-східною Польщею та північними Балканами максимальна денна температура становила 15-20 °C. Це було щонайменше на 12 °C вище норми 1991-2020 рр. Станція Львів на заході України з даними від 1824 року зафіксувала новий рекорд лютого – 17,8 °C.

Такі високі, як для лютого, температури були спричинені винесенням теплого субтропічного повітря з Північної Африки у системі циклону «Доротея», який був розташований над західним Середземномор’ям 27 лютого 2024 року. У поєднанні з іншими факторами (глобальне потепління і особливості нагрівання морської поверхні Середземного моря) це викликало надзвичайно високі температури тривалістю у кілька днів.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
уривчасті хмари
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
63 %
2.2kmh
50 %
Сб
26 °
Нд
24 °
Пн
26 °
Вт
26 °
Ср
28 °
- Advertisement -