Дипломат наголосив, що коли партнери відповідають у публічному просторі, що вони працюють над посилення протиповітряної оборони України, МЗС завжди запитує, що конкретно мається на увазі.
«Ми вдячні, що ви працюєте, але нам підходить тільки одна відповідь – скільки батарей Patriot і коли, скільки батарей Samp-T і коли, скільки ракет до них і коли», – заявив глава МЗС України.
Раніше Кулеба повідомив, що обговорив із французьким колегою Стефаном Сежурне наслідки російських повітряних атак на енергосистему України та закликав посилити українську ППО.
«Подякував Франції за кроки, які вона зробила в минулому для забезпечення України додатковою ППО, і закликав Париж активізувати свої зусилля щодо надання Україні нових систем, здатних перехоплювати балістичні ракети», – написав він у мережі Х, але не уточнив, чи мова йшла про системи Samp-T.
У лютому минулого року прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні на спільній з президентом України Володимиром Зеленським пресконференції пообіцяла, що в новому пакеті італійської військової допомоги Україні буде наданий обіцяний Францією зенітно-ракетний комплекс SAMP-T.
Наразі не відомо скільки таких установок було передано та є на озброєнні Повітряних сил ЗСУ.
SAMP-T – зенітний ракетний комплекс далекої дії, який розробив європейський консорціум Eurosam. ЗРК може знищувати балістичні ракети на відстані і висоті до 25 кілометрів. Він побудований на основі французької твердопаливної зенітної ракети Aster-30.
SAMP-T стоїть на озброєнні Італії, Франції та Сінгапуру.
На тлі ракетних атак Росії Україна потребує посилення протиповітряної оборони.
Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба напередодні заявив, що Україна сподівається якнайшвидше домовитись про постачання семи додаткових батарей системи протиповітряної оборони Patriot, розглядає навіть варіант їх позики.