Наразі близько 30% українських ветеранів мають статус безробітних, зокрема, через психологічний дискомфорт від повернення у цивільне середовище.
Про це повідомило Громадське з посиланням на заступницю виконавчого директора Українського ветеранського фонду Каріна Дорошенко.
«Роботодавці хочуть приймати ветерана на роботу, оскільки це хороші лідерські якості, стресостійкість, витривалість, вміння знаходити рішення, це дуже хороша компетенція в проєктній діяльності. Але, попри це, ми бачимо з досліджень, що зараз близько 30% ветеранів мають статус безробітного», — розповіла вона.За словами Дорошенко, причини можуть бути різні, але одна з тих, яку називають ветерани, — їм психологічно некомфортно повертатися у середовище цивільних, на попереднє місце роботи, оскільки військові звикають підпорядковуватися своєму командиру та працювати зі своїми побратимами.
«Треба вміти знаходити ці можливості для ветерана, користуватися новим досвідом, показати йому, як з військової кар’єри в цивільне життя можна адаптувати свої компетенції», —наголосила Дорошенко.
У березні 2023 року Міністерство економіки представило три варіанти інтеграції у ринок праці учасників бойових дій та людей, які отримали інвалідність унаслідок війни. Зокрема це:
- розвиток ветеранського підприємництва;
- сприяння працевлаштуванню найманим працівникам;
- запуск програм перенавчання.
Нині діє урядова програма «єРобота» для ветеранського бізнесу. Загалом ветеран може отримати максимальний грант на суму 1 мільйон грн, члени його родини — до 500 тисяч грн.
Окрім того, «Укрзалізниця» працює над створенням підрозділу ветеранів, який охоронятиме залізничну інфраструктуру за допомогою дронів. Також «Українська оборонна промисловість» залучатиме до своєї роботи ветеранів із бойовим досвідом та створить Центр реінтеграції для них.