БізнесУкраїна на 8 місці за військовими витратами в світі,...

Україна на 8 місці за військовими витратами в світі, – SIPRI

-

Україна на 8 місці за військовими витратами в світі, – SIPRI

БізнесУкраїна на 8 місці за військовими витратами в світі, - SIPRI

Україна посіла восьме місце в світі за військовими витратами, які торік зросли на 51 відсоток – до 64,8 мільярда доларів (37 відсотків ВВП країни і 58 відсотків державних видатків). Про це йдеться в звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), опублікованому в понеділок, 22 квітня.

Про це повідомила DW. 

За даними аналітиків, витрати України на воєнні потреби в 2023 році становили 59 відсотків від російських.

При цьому протягом року Україна також отримала військову допомогу щонайменше на 35 мільярдів доларів, зокрема 25,4 мільярда – від США. У сумі ця допомога та власні оборонні видатки України були еквівалентні приблизно 91 відсотку воєнних витрат Росії.

У РФ в 2023 році ті збільшились на 24 відсотки, склавши 109 мільярдів доларів (5,9 відсотка ВВП і 16 відсотків видатків держбюджету), що на 57 відсотків більше, ніж у 2014-му, коли вона анексувала Крим.

На тлі війни Росії проти України суттєво збільшилися оборонні видатки країн Європи, які входять до НАТО. У 2022-2023 роках найсильніше наростила свої військові витрати Польща – на 75 відсотків до 31,6 мільярда доларів. Це 14-й за розміром оборонний бюджет у світі.

Абсолютним лідером витрат на оборонні цілі в 2023 році були США – 916 мільярдів доларів або 37 відсотків військових витрат у світі. Крім США, до п’ятірки світових лідерів по обсягах військових видатків увійшли Китай, Росія, Індія та Саудівська Аравія.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
рвані хмари
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
80 %
3.5kmh
61 %
Вт
18 °
Ср
16 °
Чт
18 °
Пт
22 °
Сб
17 °
- Advertisement -