Міністерство освіти і науки зараз ґрунтовно переглядає дисципліну «Захист України». Відомство вже повністю переписало освітню програму, змінило рекомендований перелік обладнання для класів, розробило методику, в який спосіб організувати освітній простір та процес навчання.
Про це повідомив очільник відомства Оксен Лісовий в інтервʼю hromadske.
За його словами, торік уряд виділив фінансування на переоснащення кабінетів і навчання вчителів. Загалом функціонуватиме мережа приблизно з тисячі навчальних центрів для викладання «Захисту України».
У цій дисципліні буде 6 модулів, серед них і домедична допомога, де є елементи тактичної медицини.
Також там буде різноманітна інженерія, що передбачає, зокрема, навички управління безпілотними апаратами, радіозв’язок і різноманітні технології, пов’язані з військовим контекстом.
А ще МОН передбачило топографію і тактику: базові знання та навички.
Зазначимо, що з ідеєю тренувати вчителів, які потім, зокрема, навчатимуть школярів керувати дронами, виступала керівниця ГО «Центру підтримки аеророзвідки» Марія Берлінська на конференції hromadske «Муруємо вже!» 7 червня 2023 року. Тоді міністр Оксен Лісовий, який був присутній на події, підтримав цю пропозицію.
Лісовий в інтервʼю зазначив, що завдання відомства — не мілітаризувати суспільство, а сформувати у нього оборонну свідомість та осмислений підхід до важливості цього захисту.
«Хочемо надати спокійну психологічну установку громадянину, що війна може стати складовою нашого життя, і це не катастрофа чи трагедія, якій не можна протистояти. Навпаки: ми спроможні захищатись і знаходити для себе різні ролі — як у контексті армії, так і в контексті цивільних дій», — зазначив очільник МОН.
Лісовий обіцяє, що скоро буде презентація нової освітньої програми. Згідно з планом, уже з 1 вересня цю дисципліну викладатимуть по-новому.
«Протягом травня-червня здійснюватиметься закупівля обладнання. Великий центр ми готуємо у Києві — будемо запрошувати туди журналістів, показувати, як це все працюватиме», — додав він.