Через збільшення витрат виробників хлібу на оплату праці, а також вичерпання запасів якісної сировини в Україні почали рости ціни на хліб. Про це пише «Агро Перспектива» з посиланням на Нацбанк, Держстат та експертів.
Як пояснюють у НБУ, темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари пришвидшилися до 5,5% р/р, у тому числі через ефект блокади західних кордонів, повідомило Дзеркало тижня.
За даними Держстату, ціни на хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку за результатами 1 кварталу 2024 року становлять 44,89 грн/кг, хліб пшеничний з борошна першого ґатунку — 36,38 грн/кг, хліб житній, житньо-пшеничний — 37,54 грн/кг, батон — 23,28 грн/500 грам.
Як повідомляє Агро Перпектива, ціни на хліб за останні 5 років виросли вдвічі. Серед основних причин подорожчання хліба учасники ринку виділяють наступні: ціни на зерно, вартість логістики, ціни на енергоносії. Ше одна проблема — дефіцит кадрів. Частина працівників пішла воювати. Частина працівників, насамперед, жінок виїхали за межі країни, рятуючись від війни.
Безпосередньо пекарі зазначають, що споживач чомусь ціну на хліб прив’язує до курсу гривня-долар. Якщо ціна за кілограм хліба нижче 1 долара, то підвищення цін сприймається менш болісно, ніж коли ціна за кілограм хліба перевищує 1 долар. Однак, за їх словами, вони підвищують ціни, але вельми обережно, адже ринок звузився за останні два роки.