Про це йдеться у його дописі у мережі X, передає Укрінформ.
“Я глибоко вражений повідомленням про трагічну загибель в авіакатастрофі президента Ірану Ібрагіма Раїсі разом з урядовою делегацією. Небагато народів мають у своїй історії такі трагічні сторінки. Але ми, поляки, які у 2010 році пережили катастрофу урядового літака в російському Смоленську, знаємо відчуття шоку та порожнечі, які залишаються в серцях людей і в країні після раптової втрати політичної та суспільної еліти, втрати близьких і друзів. Тому ми з особливим розумінням приєднуємося до рідних загиблих та іранського народу в молитві та скорботі”,- написав Дуда.
Водночас МЗС Польщі висловило співчуття родині та близьким міністра закордонних справ Ірану, який загинув у цій авіакатастрофі.
Як повідомлялося, у неділю іранська влада повідомила, що гелікоптер з президентом Ірану Ібрагімом Раїсі на борту, повертаючись із Азербайджану, здійснив жорстку посадку. Тривалий час рятувальники шукали місце катастрофи в гірській місцевості.
Згодом іранська влада оголосила, що президент Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян загинули внаслідок аварії гелікоптера.
10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому «Смоленськ-Північний» (РФ) розбився польський урядовий літак з 96 особами на борту. В авіакатастрофі загинули президент Лєх Качинський з дружиною, все військове командування польської армії, значна частина польської політичної, релігійної та громадської еліти.
Своєю чергою Європейська правда нагадала, що Іран підтримує Росію у її загарбницькій війні проти України, надаючи, серед іншого, безпілотники-камікадзе, якими РФ проводить щоденні повітряні атаки.
Іранські посадовці перебувають у санкційних списках держав Заходу за надання військової підтримки РФ, а також – за придушення насильницьких протестів та порушення верховенства права в країні.
Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив у понеділок вранці, що “ЄС висловлює щирі співчуття” у зв’язку із загибеллю президента та міністра закордонних справ Ірану.
А єврокомісар з кризового управління Янез Ленарчичбув змушений надати пояснення, що активація картографічної служби ЄС швидкого реагування на прохання Ірану на тлі аварії гелікоптера з іранським президентом на борту була “проявом людяності”.