За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру колишній народній обраниці, що раніше була заступницею Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, а наразі є заступницею директора медустанови, а також трьом медикам та двом посередникам. Їх підозрюють у налагодженні схеми вимагання та отримання грошей з працівників вугільної промисловості за встановлення інвалідності у зв’язку з професійною діяльністю.
Про це повідомила Київська міська прокуратура.
Так, за даними слідства, до схеми була залучена заступниця директора столичної державної медичної установи, що раніше була народною депутаткою та заступницею Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, працівники медустанови, лікарі та посередники з Львівщини.
Двоє посередників підшукували працівників вугільної промисловості, які у зв’язку зі шкідливими умовами праці мали право оформити групу інвалідності, однак, не могли цього зробити через бюрократію. Для того, щоб спростити процедуру, з них вимагали по 3-4 тисячі доларів США.
За гроші фіктивне проходження медичного огляду займало лише 1-2 дні, хоча за документами цей процес тривав два тижні. Залучені до схеми медзаклади оформляли необхідну документацію без обстеження пацієнтів, отримуючи при цьому свою частину грошей.
Після цього медичні документи пацієнтів відправлялись до Києва, до державної медичної установи, працівники якої за попередньо отриманими списками підтверджували наявність хронічного професійного захворювання та направляли таких осіб на МСЕК для прийняття рішення про присвоєння відповідної групи інвалідності.
В свою чергу, зібрані з пацієнтів гроші щомісячно разом зі списками осіб, від яких вони отримані, надавались керівництву медустанови і в подальшому розподілялися між учасниками схеми.
У ході досудового розслідування задокументовано факт неодноразової передачі грошей посередником організаторці, яка працює заступником директора медустанови. Під час останньої передачі грошей в розмірі 32 тисячі доларів США посередника та заступницю керівника закладу затримали в порядку ст. 208 КПК України.
За місцем проживання та роботи учасників злочинної схеми проведено 31 обшук на території міста Києва, Львівської та Донецької областей, в ході яких у медичних працівників та посередників виявлено та вилучено 629 тисяч доларів США, 9 мільйонів гривень, 34 тисячі євро, чорнову документацію, мобільні телефони з перепискою тощо. Походження вилучених коштів буде встановлено в ході слідства.
На теперішній час 6 особам повідомлено про підозру:
- заступниці директора державної установи (організаторка) повідомлено про підозру за ч.ч. 3, 4 ст. 368 КК України
- посереднику повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України;
- завідувачу відділення державної медичної установи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України;
- іншому завідувачу відділення державної медичної установи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України;
- лікарю-профпатологу однієї з міських лікарень Львівської області іншому посереднику повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України;
- посереднику повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Заступниці директора медустанови та посереднику, затриманому під час передачі коштів, обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.
Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів іншим учасникам схеми та встановлюються інші посадові особи, причетні до незаконної схеми.
Кримінальне правопорушення викрито прокурорами спільно зі слідчими СУ ГУНП у м. Києві за оперативного супроводу ГУ «І» ДЗНД СБ України та УСБ України у Львівській області.